برخورد قانونی با شایعه سازانی که امنیت جامعه را تهدید می کنند

کرمانشاه- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: با افرادی که قصد دارند با شایعه سازی امنیت جامعه را برهم زنند برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به تأثیرات شایعه سازی در برهم زدن امنیت در جامعه، اظهار کرد: شکل گیری و ترویج سریع شایعات و اخبار کذب یکی از مسائل و آسیب‌هایی است که نقش بارزی در برهم زدن امنیت جامعه دارد.

وی به شایعه سازی هایی که طی یکسال گذشته هم درباره شیوع بیماری کرونا صورت گرفته اشاره کرد و افزود: شایعه سازی ضمن تشدید بحران رخ داده از مدیریت صحیح بیماری هم جلوگیری می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، در همان ماه‌های ابتدایی شیوع این بیماری، کارگروه ویژه مقابله با شایعه سازان فضای مجازی با محوریت شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه را در دستور کار قرار دادیم.

کرمی خاطرنشان کرد: این کارگروه طی ماه‌های گذشته، ضمن رصد و پایش مستمر فضای مجازی، با مشاهده هرگونه موارد محتوایی همچون فیلم، خبر و عکس‌هایی که حاوی مطالب شایعه و کذب به قصد تشویش اذهان عمومی و افزایش نگرانی در جامعه بود، به شناسایی عاملین انتشار آن شایعات اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: پس از شناسایی عوامل شایعه ساز، در گام اول با ارسال پیامک و یا دعوت حسب مورد توجیه، تذکر و اخطار داده می‌شود و چنانچه متعاقباً با رصدهای میدانی مشخص شود که این افراد به رفتارهای غیرقانونی خود با اصرار ادامه می‌دهند، با مستندسازی و گردآوری ادله، احضار و به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

کرمی یادآور شد: تاکنون افراد متعددی در این زمینه شناسایی و اقدامات قانونی در خصوص آنها لحاظ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: در ماه‌های ابتدایی شیوع بیماری کرونا، اخبار جعلی و شایعات زیادی در رابطه با بیماری کرونا مطرح بود که خوشبختانه با اقداماتی که در دستور کار قرار دادیم، این موضوع در حال حاضر تا حدودی کمرنگ‌تر شده است.

کد خبر 5158740

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =