تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی/رصد اطرافیان بیمار

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، به تشریح گام چهارم طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، شاهین محمد صادقی، در گفتگو با شبکه خبر سیما، با اشاره به آغاز گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا از روز گذشته در کشور، گفت: این برنامه در برخی از مناطق کشور به دلیل شرایط ویژه از چند روز قبل شروع شده است.

وی افزود: هجمه ویروس در برخی استان‌ها شدید بود و کادر درمان نیاز به کمک داشت و بسیج به کمک وزارت بهداشت شتافت.

محمد صادقی با عنوان این مطلب که بسیج در اجرای این طرح در کنار وزارت بهداشت است و هیچ محدودیتی برای این همکاری ندارد، گفت: پرچم دار مقابله با کرونا وزارت بهداشت است؛ بسیج به کادر درمان در مقابله با کرونا کمک می‌کند.

وی افزود: طرحی که از روز گذشته شروع شده است تا اوایل فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در مرحله اول طرح شهید سلیمانی بیمار یابی فعالی داشتیم و افراد تست می‌شدند. در این طرح افراد بیمار قرنطینه می‌شدند و بخش سوم کار، حمایت از افراد قرنطینه شده بود حتی بسیج بسته‌های غذایی به این افراد اختصاص می‌داد.

محمد صادقی با عنوان این مطلب که مرحله جدید طرح شهید سلیمانی مرحله «تشدید بیماریابی» نام گذاری شده است، به هجمه ویروس و مبتلا شدن بیش هشت هزار نفر در روز به کرونا اشاره کرد و افزود: در گام جدید طرح شهید سلیمانی همه این افراد و اطرافیان آنها، تست و رصد می‌شوند.

وی با بیان اینکه تیم‌های بسیج در تست، دارو و سایر اقدامات درمانی کمک می‌کنند، ادامه داد: در مرحله اول همه اقشار بسیج به کار گرفته نشده بودند، اما در مرحله جدید همه اقشار بسیج به کارگیری شده‌اند، حتی از بسیج دانشجویی هم کمک گرفتیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در مرحله اول طرح ما به همه خانه‌ها سر می‌زدیم، اما در مرحله جدید بیماریابی به صورت فنی رهگیری می‌شود و نیاز به مراجعه به همه منازل نیست.

کد خبر 5166156

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =