۴۰۰۰ دُز واکسن تولید مشترک ایران وکوبا در اصفهان توزیع می‌شود

اصفهان – رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: چهار هزار دُز واکسن تولید مشترک ایران و کوبا در اصفهان توزیع می‌شود و برای داوطلبان تزریق صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال حیدری صبح شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون شش هزار و ۳۰۰ دُز واکسن کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار گرفته است، اظهار داشت: از این تعداد چهار هزار و ۷۰۰ دُز مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اولویت تزریق واکسن کرونا در فاز نخست کادر درمان است، ابراز داشت: پس از این گروه جانبازان شیمیایی، سالمندان و ساکنان مراکز شبانه روزی بهزیستی در اولویت قرار دارد.

واکسیناسیون جانبازان شیمیایی از هفته جاری در اصفهان

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: واکسیناسیون کرونا برای جانبازان شیمیایی در استان اصفهان از هفته جاری آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار دُز واکسن تولید مشترک ایران و کوبا وارد بازار خواهد شد، افزود: از این تعداد چهار هزار دُز واکسن به اصفهان تخصیص یافته که برای افراد داوطلب فراخوان اعلام خواهیم کرد.

حیدری با بیان اینکه هر واکسنی که در کشور مصرف می‌شود تاییدیه غذا و دارو را دارد، ادامه داد: باید توجه داشت که مردم اصفهان موش آزمایشگاهی نیستند و واکسن‌هایی که وارد می‌شود همه تائید شده هستند.

نگران تشدید شیوع کرونا در اصفهان هستیم

وی با بیان اینکه نگران تشدید شیوع کرونا در اصفهان در ایام نوروز هستیم، ادامه داد: چنانچه مردم همکاری داشته باشند ما می‌توانیم برای ارائه خدمات بهتر زمان بخریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه برخی از مسئولان نسبت به انجام سفر در نوروز امسال اظهارات ضد و نقیضی دارند، گفت: اما تاکید با بر عدم انجام سفر است و از شهروندان می‌خواهیم نسبت به این امر توجه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه استان اصفهان در مرز طغیان کرونا قرار دارد، افزود: برای این امر در زمینه کنترل سفر هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی مدیریت شده و نظارت جدی بر این مراکز انجام شده است.

حیدری با اشاره به برگزاری جلساتی با اصناف و دیگر نهادها برای کنترل بیماری در ایام نوروز تصریح کرد: در این زمینه شهروندان باید نسبت به استفاده از ماسک توجه ویژه‌ای داشته باشند.

آغاز گام چهارم طرح شهید سلیمانی در اصفهان

وی با اشاره به اجرای گام چهارم طرح غربالگری شهید سلیمانی تصریح کرد: این طرح کمک قابل توجهی به شناسایی بیماران داشته است.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت همه مراکز درمانی در استان اصفهان ادامه دارد، افزود: این واحدها حتی در روزهای تعطیل نیز فعالیت دارند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص چرایی عدم نظارت بازرسان مرکز بهداشت استان اصفهان بر روند فعالیت مترو اظهار داشت: در این زمینه کمیسیون نظارتی در استانداری اصفهان تشکیل شده است و هر هفته گزارشاتی را در زمینه عملکرد دستگاه‌ها ارائه می‌کنیم اما در برخی موارد مسئولان مقاومت‌هایی را نیز دارند.

حیدری با بیان اینکه نظارت بر روند اجرای پروتکل‌ها باید از سوی بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان صورت گیرد، ادامه داد: بازرسان این مرکز می‌توانند بدون مانع به مراکز قابل بازرسی مراجعه کنند.

کد خبر 5168253

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =