ارتقاء جایگاه مقالات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ارتقاء جایگاه مقالات علمی و پژوهشی با اجرای طرح افزایش حق جذب سرآمدان علمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی طهرانچی در ادامه سفر به استان اصفهان، در نوزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان حضور یافت.

طهرانچی در این جلسه با بیان اینکه افزایش حق جذب سرآمدان علمی یکی از مصوبات هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این امر منجر به بهبود و ارتقای جایگاه مقالات علمی و پژوهشی با کیفیت خواهد شد. حق جذب سرآمدان علمی در حوزه علوم و مهندسی در مقالات و ثبت اختراعات و در حوزه علوم انسانی مربوط به نظریه پردازی است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایجاد طرح هیأت علمی (الف) و (ب) از دیگر برنامه‌های اجرا شده در دانشگاه آزاد اسلامی است که در این طرح، حق مرتبه علمی اعضای هیأت علمی تمام وقت ۵۵ درصد و حق جذب آنان تا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: رسیدگی به معیشت و حقوق و مزایای کارمندان دانشگاه، جزو اولویت‌های دانشگاه است. از سال گذشته تاکنون حقوق کارمندان حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته و این افزایش ادامه خواهد داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد آموزش عالی شهریه پرداز هستند و نظام قیمت گذاری شهریه دانشجویان نیز در اختیار دولت است، تأکید کرد: دولت افزایش نرخ شهریه را مدیریت و تعیین می‌کند و این در حالی است که دولت با توسعه دانشگاه‌های شهریه پرداز، روند قیمت گذاری شهریه را انجام می‌دهد و صرفاً در بخش خصوصی افزایش حقوق ۲۰ درصدی و در بخش دولتی افزایش ۱۰۰ درصدی را برنامه ریزی کرده است.

وی اظهار داشت: توجه به وضعیت معیشت کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی که ۴۲ درصد آموزش عالی کشور را در بر می‌گیرند و حقوق آنان از محل منابع دولتی تأمین نمی‌شود، بسیار حائز اهمیت بوده و لذا اهتمام مجلس شورای اسلامی در این خصوص بسیار ضروری است.

طهرانچی ادامه داد: ایجاد صندوق پژوهش دانشگاه با انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی و یک بانک برای اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال وام چهار درصد به شرکت‌های دانش بنیان از دیگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی گفت: در سال جاری سامانه سپاری در دستور کار قرار گرفت و علیرغم مشکلات مرتفع شده که در واحدهای دانشگاهی به دلیل پراکندگی داده‌ها به وجود آمد، توانمندی دانشگاه در ارتقای کیفیت تحصیل در کشور انجام شد.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه جذب دانشجویان غیرایرانی و توسعه فعالیت‌های بین المللی، برنامه ریزی منسجمی داشته است، تصریح کرد: دانشجویانی از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه و افغانستان در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شده اند و در حال ادامه تحصیل هستند، به نحوی که تعداد دانشجویان غیرایرانی از ۹ هزار نفر در دو سال گذشته به ۲۰ هزار دانشجو افزایش یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) به دلیل موقعیت خاص کشور عراق، به عنوان هماهنگ کننده دانشجویان عراقی تعیین شد و اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوبی در این واحد دانشگاهی در این زمینه انجام شده است.

کد خبر 5169983

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha