هنر تئاتر در آذربایجان شرقی ریشه‌ای دیرینه و تاریخی دارد

تبریز - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: هنر تئاتر در آذربایجان و تبریز ریشه‌ای دیرینه دارد و در دهه گذشته با تلاش هنرمندان به جایگاه رفیعی دست یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدقاسم ناظمی با بیان اینکه این هنر مدام با تنگناها و محدودیت‌ها مواجه شده است، افزود: تلاش می‌شود در سال ۱۴۰۰ که از سوی فعالان فرهنگ و هنر استان سال بهار فرهنگ و هنر نامیده شده است، هنر تئاتر رونق و شکوفایی گذشته خود را بازیابد و با رفع موانع امکان گسترش فرصت‌های رشد، تعالی و پشتیبانی از این هنر فاخر فراهم شود.

وی با بیان اینکه تئاتر، صریح و بی‌پرواست و از این رو مخاطب عام ندارد، اظهار داشت: این هنر رشید در خدمت حقیقت است و می‌خواهد زندگی رنگی از حقیقت بگیرد و انسان به سمت کمال و تعالی سیر کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تئاتر حتی هنگامی که از پلشتی‌ها و زشتی‌ها حکایت می‌کند، به دنبال زیبایی است، گفت: ما دوست داریم تا ستایش شویم و هنگامی که هنر نمایش بی‌واسطه و بی‌محابا ما را و زندگی را مخاطب قرار می‌دهد و بی‌واهمه از آن نقد می‌کند از آن می‌هراسیم.

ناظمی، ادامه داد: تئاتر در فکر نجات انسان است و می‌داند که انسان روزگار ما بیش از دوره‌های دیگر به آئینه‌ای محتاج است که او را آن گونه که هست، به او نشان دهد و به سوی آن‌گونه که باید باشد، رهنمون کند.

وی با اشاره به روز جهانی تئاتر یادآوری کرد: در روزگاری که ما زندگی را تجربه می‌کنیم تئاتر همانند همه فضائل با مصائبی روبروست و کرونا دردها و سختی‌های آن را بسی سهمگین و طاقت فرسا کرده است ولی با وجود این رنج‌ها، این هنر هنوز در کنار مردم است و وظیفه خطیر خود را فرو نگذاشته است.

کد خبر 5177123

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =