همه مسلمانان وظیفه دارند قدس را آزاد کنند

شهید مصطفی چمران تاکید می‌کند: قدس و فلسطین برای همه مسلمانان مقدس است و فقط مرتبط به فلسطینیان نیست و همه مسلمانان وظیفه دارند آن را آزاد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با روز جهانی قدس صفحه رسمی شهید مصطفی چمران در اینستاگرام دست نگاشته‌ای منتشر نشده از این شهید والا مقام در باره قدس و آزادسازی فلسطین را منتشر کرد.

در این یاددشت که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در لبنان به نگارش در آمده، آمده است: «از نظر تاریخی، بیت المقدس مورد احترام مسلمانان است، قبله گاه مسلمانان بوده است. از نظر سیاسی، یک سازمان معتقد به برتری نژادی می‌خواهد بر قدس سلطه پیدا کند، در خاورمیانه پایگاهی برای امپریالیسم شود، مرکزی برای ایجاد یک دین برتری نژادی برای بلعیدن نفت و کوبیدن انقلابیون منطقه گردد.

از نظر فلسفی، ما می‌خواهیم قدس به پرستشگاه مؤمنین عالم مبدل شود، همه ادیان با آزادی بتوانند در آنجا عبادت کنند، می‌خواهیم قدس و فلسطین را از زیر سیطره صهیونیسم و برتری نژادی، تعصب، خرافات بیرون آوریم، می‌خواهیم معیارهای انسانی را زنده کنیم، می‌خواهیم انسان از زیر سلطه تعصب و استعمار و استثمار آزاد شود، عبادت خدا وسیله آزادی اوست. قدس و فلسطین برای همه مسلمانان مقدس است و فقط مرتبط به فلسطینیان نمی‌باشد. قبله‌گاه همه مسلمانان بوده است، و همه مسلمانان وظیفه دارند آن را آزاد کنند.

از آنجا که قدس و فلسطین جنبه معنوی و روحی دارد، محل نزول وحی و پیامبران است، قبله گاه مسلمین بوده است، بنابراین ادامه آزادی قدس و مبارزه در راه فلسطین و قدس باید با معنویت روبرو باشد، باید مکتبی باشد، هدفش خدا و راهش نیز خداگونه باشد. آزاد سازی یک محل روحی و مقدس باید توسط یک نیروی مؤمن و معنوی انجام شود.

کد خبر 5206253

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha