۷۵هزار نفر در آذربایجان غربی واکسن کرونا دریافت کرده اند

ارومیه - استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق آخرین آمار تاکنون ۷۵ هزار نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند که این تعداد، به صورت روزانه رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری عصر چهارشنبه در بازدید از واکسیناسیون کرونا در ارومیه با اشاره به وضعیت نامطلوب رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان، گفت: برای اینکه استان در خصوص کاهش شیوع کرونا و فعالیت مستمر صنوف و فعالیت‌های عادی زندگی به یک ثبات برسد باید دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

وی با قدردانی از تلاش پزشکان، پرستاران، بهیاران و دیگر تلاشگران عرصه مقابله با کرونا، روند واکسیناسیون کرونا در استان را مطابق برنامه و اولویت بندی‌های وزارت بهداشت دانست و افزود: به طور قطع تزریق واکسن به منزله پایان کرونا نیست و افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند باید کماکان دستورات بهداشتی را رعایت کنند.

شهریاری بیان کرد: با وارد شدن واکسن به صورت گسترده به کشور و استفاده از واکسن‌های تولید داخل، بر اساس پیش بینی‌هایی که انجام شده، تا پایان سال واکسیناسیون عمومی برای همه مردم صورت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این بازدید با اشاره به انجام با سرعت قابل توجه واکسیناسیون علیه کرونا در استان گفت: واکسیناسیون خودرویی علیه این ویروس در خیابان شهید امنیت طلب ارومیه آغاز شده و ادامه دارد.

دکتر جواد آقازاده با بیان اینکه علاوه بر این مرکز، چهار مرکز برای واکسیناسیون افراد دارای شرایط در ارومیه وجود دارد اضافه کرد: همچنین تمام مراکز جامع سلامت در آذربایجان غربی واکسیناسیون انجام می‌دهند و پذیرای متقاضیان دارای شرایط حتی در داخل خودروها هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: مردم با اعتماد کامل به سیستم ما واکسن خود را دریافت کنند و از شهروندان می‌خواهیم که برای واکسیناسیون حاضر شوند زیرا این راه، تنها راه جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه نیز در این بازدید گفت: ۱۴۰ مرکز در سراسر استان واکسیناسیون علیه کرونا را برای گروه‌های هدف انجام می‌دهند.

علی صدقیانی فر با بیان اینکه از این تعداد، حدود ۶۵ مرکز در ارومیه دایر شده است اضافه کرد: با وجود واکسیناسیون گسترده کرونا در آذربایجان غربی، تاکنون عوارض نا شایع در استان نداشته‌ایم.

رئیس مرکز بهداشت ارومیه ادامه داد: البته موارد ابتلای خفیف به کرونا با وجود دریافت واکسن کرونا در آذربایجان غربی گزارش شده که مورد خاصی نبوده و بستری نشده‌اند.

صدقیانی فر اظهار کرد: واکسن‌های مورد استفاده در آذربایجان غربی بیشتر شامل آسترازنکا و سینوفارم است که سینوفارم شرایط بهتری دارد.

وی گفت: در شهرستان ارومیه نیز حدود ۲۹ هزار نفر علیه کرونا واکسن دریافت کرده‌اند که این روند در حال افزایش است.

تاکنون نزدیک به ۱۶۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیز براثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

شهریاری پیش از بازدید از این مرکز، از ساختمان در حال احداث ستاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی قرار گرفت.

این ساختمان که در ورودی شهر ارومیه از مسیر سرو قرار دارد، پیشرفت خوبی نسبت به ماه‌های گذشته داشته و استاندار آذربایجان غربی نیز از این پیشرفت، ابراز رضایت کرد.

همچنین خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در ابتدای خیابان شهید ذاکر ارومیه نیز مورد بازدید استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.

بازدید از مرکز واکسیناسیون خودرویی دانشگاه علوم پزشکی در خیابان امنیت طلب ارومیه، آخرین بازدید استاندار آذربایجان غربی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بود.

کد خبر 5216298

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =