پایین بودن سرانه خدماتی و بهداشتی در منطقه ۲۲ تهران

شهردار تهران گفت: منطقه ۲۲ تهران از حیث سرانه فضای سبز مشکلی ندارد اما در بحث تامین سرانه آموزشی، خدماتی و بهداشتی با چالش مواجه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیروز حناچی، در آئین بهره برداری از پروژه‌های مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس گفت: به مناسبت تکمیل تمام طرح‌های دور دریاچه خلیج فارس و منطقه ۲۲ امروز در این مکان حضور پیدا کردیم که از طرح‌های افتتاح شده می‌توان به تکمیل رینگ دوچرخه سواری و پیاده روی اشاره کرد.

شهردار تهران درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای تکمیل طرح‌های دریاچه چیتگر و منطقه ۲۲ افزود: ۱۲۱ میلیارد تومان حدود اعتباراتی است که برای تکمیل و به ثمر رسیدن طرح‌های شهرداری منطقه ۲۲ هزینه شده است.

حناچی درباره پروژه‌های دریاچه چیتگر ادامه داد: به کارگیری خودروهای نمادین جمع آوری و حمل پسماند و خودروهای یگان حفاظت شهرداری تهران که به همراه نیروی انتظامی فعالیت می‌کند از جمله طرح‌های افتتاح شده است.

وی همچنین با اشاره به طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بیان کرد: مهم‌ترین قدم در منطقه ۲۲ تصویب طرح تفصیلی بود که نقشه راه است و شاید اصلی ترین کار ما همین بود زیرا تا قبل از تصویب این طرح ابهام وجود داشت که چه اقداماتی باید انجام شود تا این حجم بارگذاری‌ها در منطقه مدیریت شود.

شهردار تهران افزود: منطقه ۲۲ تهران از حیث سرانه فضای سبز مشکلی ندارد اما در بحث تأمین سرانه آموزشی و خدماتی و بهداشتی با چالش مواجه است.

حناچی ادامه داد: یکی از عارضه‌های اکولوژیک شهر تهران عدم تعادل زیست پذیری است به عنوان مثال شکل کنترل آلودگی برنامه از جمله هدفی است که در مدیریت شهری دنبال می‌شود و نباید فراموش کرد این اقدام در گرو اقدام حاکمیت در کنار مدیریت شهری است.

کد خبر 5226498

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =