باند سه نفره جیب بران شرق تهران دستگیر شدند

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری باند سه نفره جیب بران شرق تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی از دستگیری باند ۳ نفره جیب بران شرق تهران و کشف ۱۵ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مجیدی در تشریح خبر فوق اظهار داشت: بیست و نهم بهمن ماه سال گذشته یک شهروند تهرانی به دادسرای ناحیه ۱۵ تهران رفته و با در دست داشتن شکوائیه ای اعلام کرد که دو روز قبل برای خرید به سوپر مارکت حوالی منزلش واقع در تهران نو مراجعه کرده و پس از خرید برای پرداخت وجه، کارت بانکی خود را در اختیار صاحب مغازه گذاشته و رمز آن را هم بلند گفته بود.

شاکی ادامه داده است: در کنار من فرد دیگر هم حضور داشت؛ فروشنده بعد از اینکه خرید من را حساب کرد کارت من را روی پیشخوان کنار یک کارت عابر دیگر قرار داد و من بدون توجه به کارت اشتباهاً کارت خود را جا گذاشته و کارت کناری را برداشتم، بعد از تقریباً یک ساعت که به منزل برگشتم پیامک‌های کسر از حساب به گوشیم واصل شد. وقتی کارت را کنترل کردم متوجه شدم که کارت مربوط به من نیست و مبلغ ۵۵ میلیون ریال از حسابم سرقت شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تصریح کرد: به دستور مقام قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال و در اختیار دایره مبارزه با جیب بری قرار گرفت و پس از ارجاع پرونده تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم به سوپر مارکت اعزام و در بررسی فیلم‌های ضبط شده و استعلامات انجام شده توانستند هویت سارق را شناسایی کنند.

وی گفت: مأموران در ادامه به آدرس‌های بدست آمده اعزام و نهایتاً موفق به شناسایی محل اختفا متهم واقع در تهرانپارس شده و با هماهنگی قضائی بیستم اردیبهشت ماه طی عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری سارق به اسم ابراهیم شدند.

سرهنگ کارآگاه مجیدی افزود: ابراهیم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اتهام منتسبه گردید لیکن با روبرو شدن با اسناد و مدارک و مستندات به سرقت کارت عابر شاکی در سوپر مارکت اعتراف کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در بررسی سوابق کیفری وی سابقه جرایم جیب بری هم بود از وی تحقیقات بیشتری بعمل آمد و با اینکه در زمان دستگیری یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۴۵ میلیون ریال هم از وی کشف شده بود، شماره سریال گوشی مورد استعلام قرار گرفت که جوابیه واصل حاکی از سرقتی بودن گوشی داشت.

سرهنگ کارآگاه مجیدی تصریح کرد: سابقه پرونده سرقت پیگیری و شاکی شناسایی شد و در اظهاراتش گفت که گوشی تلفن همراهش شب عید در میدان هفت حوض از کیفش سرقت شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به این مطلب که در نهایت در ادامه بازجویی و کشف تعدادی از دسته چک و اموال مشکوک و استعلام از مراجع مربوطه مجموعاً تعداد ۳ مالباخته دیگر هم شناسایی شدند خاطرنشان کرد: ابراهیم در ادامه بازجویی به ده فقره سرقت دیگر با همدستی دو تن از دوستانش به نام‌های وحید و سیامک اعتراف کرد که آنها نیز شناسایی، دستگیر و به دادسرا معرفی شدند که با صدور قرار تأمین مناسب برای تحمل کیفر روانه زندان شدند.

کد خبر 5231747

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =