دنبال خردورزی در سیاست خارجی هستیم

ساری- رئیس ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه در سیاست خارجی به دنبال حکمت و خرد ورزی هستیم، گفت: مردم نباید با صندوق های رای قهر کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد شامگاه دوشنبه در مراسمی که به مناسبت دهه کرامت با حضور حامیان آیت الله رئیسی در ساری برگزار شد با بیان اینکه امام راحل با پیروزی انقلاب، حکمرانی اسلام را بنا نهادند، گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب با پیروزی انقلاب، جمهوریت را در دل اسلام بر مردم ایران به ارمغان آوردند و اجازه دادند جمهوریت یعنی مردم سالاری دینی در دل انقلاب اسلامی شکل بگیرد.

وی افزود: امام راحل انقلاب اسلامی را زمانی که ریشه‌اش قوی نشده بود به طوفان سپرد و با طوفان رفراندوم ۹۸/۲ مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند و اسلام و جمهوریت در درون اسلام را پذیرفتند.

نیکزاد با بیان اینکه مردم با تکیه بر جمهوریت نظام اسلامی دولت و مجلس‌های مختلف را شکل دادند، گفت: اما متأسفانه در هشت سال اخیر دولت فعلی بر آرمان‌های الهی و انسانی انقلاب اسلامی وفادار نماند به گونه‌ای که بعضی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی طمع ورزیدند و آنهایی که منفور بودند بدون شناخت از ایران اعلام کردند ما کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران جشن خواهیم گرفت.

رئیس ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه زمانی که قوه قضائیه بنا بر نظر سنجی ها و افکار عمومی کارآمد نبود، آیت الله رئیسی با ورود در این عرصه، مبارزه با فساد را آغاز کرد، گفت: ایشان در این جایگاه تأکید کردند ما در قوه قضائیه پرونده آبی و قرمز و روی میز و زیر میز و خط قرمز نداریم.

وی با بیان اینکه مردم به دلیل نارکارآمدی مجلس قبلی و دولت یازدهم و دوازدهم یک مجلس انقلابی را شکل دادند، گفت: رهبری نیز فرمودند که باید یک دولت جوان، انقلابی و مکتبی تشکیل شود و ما وقتی این سخنان مهم را شنیدیم متوجه شدیم که می‌شود نظام اسلامی ما کارآمد باشد.

نیکزاد با اشاره به اینکه متأسفانه در دولتمردان فعلی، پاکی، درستی، مجاهدت و مراقبت، عدالت گستری، خدمت به مردم، پاکدستی و طهارت اقتصادی وجود ندارد، افزود: همین مسائل موجب ناکارآمدی مسؤولان فعلی در هشت سال اخیر شده است.

رئیس ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی ادامه داد: کسی که رئیس بانک مرکزی شد قرار بود قدرت خرید مردم و ارزش پول ملی را حفظ کند و ارزی که با مشکلات بسیاری به دست آمده را برای دارو و کالای اساسی تخصیص دهد، اما به جای این کار ارز را به کسی که وابسته روحانی است برای واردات موز ارز می‌دهد در صورتی که این ارز با مشکلات زیادی به دست آمده بود.

وی با بیان که آقای همتی در مجلس شورای اسلامی گفته بود اعتقادی به تسهیلات مسکن با بازپرداخت ۱۵ تا ۲۰ ساله ندارد، افزود: این درحالی است با داشتن زمین و وسعت بالای ایران اسلامی می‌توانیم برای جوانان ایرانی مسکن بسازیم.

نیکزاد با اشاره به اینکه متأسفانه به جای دولت راستان، دولت خدمت، دولت اقتدار، دولت عدالت، دولت دزدان تشکیل شده است، گفت: چرا زندان‌های ما باید شاهد پرونده‌های افراد خاصی باشند که اینها فامیل‌های نسبی و سببی اعضای دولت هستند.

جوانان آرمان گرایی و تمدن اسلامی می‌خواهیم

رئیس ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی با بیان اینکه در دولت مردمی، موضوع مسکن، اشتغال و ازدواج جوانان جز مسائل مهم و اولویت دار است، خاطرنشان کرد: ما جوانان را برای آرمان گرایی وتمدن اسلامی می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه دولتی باید تشکیل شود که مردمی، دارای سلامت فکری، اخلاقی و اعتقادی باشد، تصریح کرد: اگر دولتی تشکیل شود که سلامت فکری، اخلاقی و اعتقادی نداشته باشد نمی‌تواند گره‌ای مشکلات مردم باز کند.

نیکزاد با اشاره به اینکه چنین دولتی سینه خود را سپر آماج، تیرها و ترکش‌ها می‌کند تا به ولی فقیه آسیبی نرسد، ادامه داد: ما به دنبال دولتی هستی که بتواند خدمت به مردم را نصب العین خود قرار دهد.

رئیس ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز وقتی به ادارات مراجعه می‌کنیم خوی و خصلت خدمت را در مسؤولان نمی‌بینیم، تصریح کرد: ما دولتی را می‌خواهیم تشکیل دهیم که تا بن دندان به عدالت اعتقاد داشته باشد، نمی‌شود تهران را ایران دانست، نمی‌شود GDB کشور ۴۳ درصد آن در تهران باشد، نمی‌شود ۷۹ درصد سرمایه گذاری ها در سه استان باشد و ۷۹ درصد کارگاه‌های صنعتی در ده استان باشد، این گونه مسائل با خصلت دولت انقلابی و منش و روش آیت الله رئیسی سازگاری ندارد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال عدالت اجتماعی در عرصه‌های مختلف هستیم، خاطرنشان کرد: ما در سیاست خارجی دنبال حکمت و خرد ورزی هستیم.

کد خبر 5235035

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =