خریداری ۸۰۰ میلیارد تومان تجهیزات برای آتش نشانی شهر تهران

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در دوره مدیریت شهری اخیر ۸۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مربوط به آتش نشانی شهر تهران هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی داوری عصر امروز در مراسم تقدیر از آتش نشانان حریق پالایشگاه تهران گفت: در ابتدا از همکاران پرتلاشم در آتش نشانی تهران قدردانی می‌کنم. وظیفه خودم میدانم از آقای حناچی، شهردار تهران بابت پیگیری‌های مربوط به این مراسم تشکر کنم و باور دارم این مراسم می‌تواند برای ادامه مسیر آتش نشانان قوت قلب و انگیزه‌ای مضاعف به همراه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: در چند روز گذشته از آتش نشانان در صحن شورا اسلامی شهر تهران تقدیر شد. بنده از نمایندگان مردم در شورای شهر تهران بابت این تجلیل هم تشکر می‌کنم. آتش نشانان این حادثه را به خوبی پوشش دادند و رضایت شهروندان هم حاصل شد. بابت این اتفاق خدا را شاکر هستیم.

داوری بیان کرد: وقتی در صحنه حادثه موفقیتی حاصل می‌شود، در درجه اول این موفقیت را مرهون کسانی هستیم که جانشان را فدا کردند تا ما این مسیر را ادامه دهیم. روح شهدای آتش نشانان قرین رحمت الهی باشد. اگر خدمت صحیحی به مردم ارائه می‌شود قطعاً یک نگاه مدیریتی وجود دارد، هنگامی که اراده وجود دارد، پس آتش نشانی کارآمد هم وجود دارد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران بوده است.

داوری عنوان کرد: ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی در شهر تهران فعال است. اما شاخصی که مهم است زمان است. آتش نشانان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه برسند و خوشبختانه این زمان در آتش نشانی تهران ۴ دقیقه و ۸ ثانیه است. تجهیزات بسیاری در حادثه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، هنگامی که از نردبان صحبت می‌کنیم، باید مشخص شود که این تجهیزات در چه مواقعی کارآیی دارند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: اعتلای سرمایه انسانی رکن مهم هر سازمان است. آتش نشانی شغلی است مهارت محور که در آن دانش به مهارت تبدیل می‌شود. وقتی دانش به مهارت اضافه می‌شود بسیار قدرتمند خواهد بود. آتش نشانی درخصوص فرماندهی حادثه ( ICS) مدعی است و ما بدون تردید به بخش‌هایی از آن دست پیدا کردیم و امیدواریم روزی برسد که به طور کامل این سیستم پیاده سازی شود.

وی گفت: ۳ سال است که استانداردهای شهری و همچنین رویه‌های عملیاتی، در ارتقای کار آتش نشانان و حفظ جان آنان مؤثر بوده است. طرحی در آتش نشانی تهران به نام ساعت طلایی آموزش اجرا می‌شود با این شعار که، هر ایستگاه آتش نشانی یک مرکز آموزش است. این اقدام در آتش نشانی بسیار حائز اهمیت است. مرکز آموزش آتش‌نشانی تهران یک مرکز مهم در آسیا است. ولی ما فقط به ارائه آموزش‌ها در مرکز آموزش اکتفا نکردیم و هر ایستگاه آتش نشانی در تهران را برای امر آموزش مهیا کرده‌ایم.

داوری عنوان کرد: محل کسب تجربه برای آتش نشانان فقط در عملیات‌ها نیست در ایستگاه‌های آتش نشانی هم آنها حرفه‌ای می‌شوند. در حادثه پالایشگاه ری شاهد بودم که آتش نشانان بی ادعا زحمت کشیدند و برای بنده که بیش از ۳۰ سال تحربه دارم این اتحاد و همکاری بسیار قابل تقدیر بود. در حادثه پالایشگاه با ابعاد مختلفی روبه رو بودیم، ولی نکته مثبت این حادثه نقطه اتصال بین فرماندهان آتش‌نشانی بود.

وی با بیان اینکه آتش نشانی در این حادثه از سامانه ICS بهره برد گفت: ۳ مورد از مدیریت‌های مناطق پایتخت، فقط مدیریت منابع آب را در حادثه به عهده داشتند که این بسیار مهم است. نیروهای آتش نشانی خیلی شجاعانه به دل آنش زدند، این حادثه بسیار خطرناک بود. خوشبختانه حادثه بدون ابعاد انسانی و ابعاد ثانویه به پایان رسید. قطعاً این حادثه با این وسعت برای همه ما درس‌های زیادی داشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بیان کرد: اولین دوره فرماندهان تهران در مرکز آموزش سازمان آتش نشانی برگزار شد و ما مصمم هستیم که این اتفاق ادامه پیدا کند.

او در ادامه از آتش نشانان کرج، اسلامشهر، کهریزک، فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) و… قدردانی کرد.

کد خبر 5245537

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =