دانشمندان بسیجی ظرفیت بدون ادعای دانشگاه‌های کشور هستند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشمندان بسیجی ظرفیت بدون ادعای دانشگاه‌های کشور هستند و در حوزه‌های مختلف قلمروهای بسیار توانمندی را عهده دار شدند و در آن نقش آفرینی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید رضا عاملی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان بسیج اساتید کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مجتبی زارعی رئیس سابق بسیج اساتید و آرزوی توفیق برای مردانی رئیس جدید این سازمان گفت: بسیج ظرفیت بزرگی است و اگر بخواهیم به بزرگترین و مردمی‌ترین نهاد کشور اشاره کنیم قطعاً این نهاد بسیج است.

وی با اشاره به ایثار و فداکاری نیروهای بسیجی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: بسیج سرمایه همه نیروهای نظامی در دوره جنگ بود و همه به پشتیبانی بسیج توفیق فعالیت و عملیات پیدا می‌کردند. بعد از جنگ هم بسیج در دایره‌های صنفی و عملیاتی این حرکت مردمی را بزرگ و وسیع کرد.

عاملی یادآور شد: در حوزه دانشگاه هم قطعاً دانشمندان بسیجی ظرفیت بدون ادعای دانشگاه‌های کشور هستند و در حوزه‌های مختلف قلمروهای بسیار توانمندی را عهده دار شدند و در آن نقش آفرینی کردند و مشخصه این جمع اندیشمند دغدغه نظام اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی بوده، هست و خواهد بود. همواره دغدغه صیانت و حفاظت از انقلاب اسلامی دغدغه عمومی بسیج بوده و توفیقات بسیار بزرگی نیز داشته است.

وی گفت: به نظر بنده ما در بسیاری از زمینه‌های کاری نیازمند هدفمندی مشخص‌تر و نیازمند به اولویت سنجی دقیق هستیم که متناسب با نظام مسائل خود اولویت‌ها را تعریف کنیم و اگر این به وجود نیاید تلاش‌ها پراکنده خواهد شد و به نتیجه‌ای که می‌خواهیم نخواهیم رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما در شاخه‌های مختلف بسیج باید ببینیم چه اولویت‌هایی وجود دارد نظام اولویت‌ها را باید بگذاریم بر مبنای حوزه‌هایی که تحقق دولت اسلامی و رفتن به سمت تمدن نوین اسلامی را فراهم کند.

عاملی یادآور شد: اگر ما می‌خواهیم کارها بر مبنای عملکردهای تعریف شده و استاندارد قطعی محقق شود باید به سمت حکمرانی هوشمند حرکت کنیم، اقتصاد دیجیتال اقتصاد پنجم دنیا شده بنابراین حوزه اقتصاد دیجیتال برای ما مهم است.

وی اظهار داشت: هوش مصنوعی امروز عرصه بزرگ فناوری‌های جدید و تمرکز دولت‌های بزرگ در جهان است. آرمان‌های ما باید تبدیل به هوش مصنوعی شود، هوشی که عملکرد قطعی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی را فراهم کند، جلوی فساد را بگیرد، فساد از خلاءها استفاده می‌کند و در تعین‌های حکمرانی الکترونیک خلأ وجود ندارد و همه چیز عملیاتی است که بر تراکنش‌های آن بر مبنای منطق صفر و یک و منطق الگوریتمی تعریف شده بنابراین می‌تواند محقق شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بسیج اساتید در حوزه علم و فناوری به نظر می‌رسد باید تعریف روشن و مشخصی داشته باشد تا به آن برسد.

وی تاکید کرد: ما در جنگ نظامی قطعاً بر آمریکا فائق آمده‌ایم چه در دفاع مقدس به صیانت از حرم و چه در سایر حوزه‌ها ایران پیروز بوده و قدرت نظامی ایران قدرت برتر بوده است و آمریکا با داشتن ۷۰۰ پایگاه نظامی و نهادهای مختلف اقتصادی در سراسر جهان آسیب پذیری‌اش بالاست، اما جایی که حوزه نگرانی ما است جنگ فرهنگی است ما در جنگ فرهنگی و جنگ نرم نگرانی‌های جدی داریم و نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری هستیم و همه ظرفیت‌های ما در این حوزه مهم باید جمع شود.

وی افزود: ما اگر روی آموزش و پرورش؛ رسانه‌ها و سوم صنایع فرهنگی تمرکز کنیم پیروز خواهیم شد. متأسفانه ما تلاش متمرکز به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش نداشتیم ان‌شاءالله با تلاش همه اندیشمندان و دغدغه‌مندان توفیق پیدا کنیم کارهای عمیق‌تر و دقیق‌تر انجام دهیم و با کمک همه و رهنمودهای مقام معظم رهبری این توفیق فراهم خواهد شد.

کد خبر 5251188

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =