محرومیت زدایی از روستاهای حاشیه شهر بیرجند / افتتاح بوستان در روستای «علی آباد»

بیرجند- مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه روستای علی آباد لوله در حاشیه شهر بیرجند از هیچ امکانات تفریحی برخوردار نبوده است، گفت: با ورود خیران بوستانی در این روستا احداث شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی هنری صبح پنج شنبه در حاشیه افتتاح بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی روستای علی آباد لوله اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی و خدمت رسانی در روستاهای حاشیه شهر است.

وی با اشاره به اینکه روستای علی آباد لوله با دو هزار نفر جمعیت در حاشیه شهرستان بیرجند قرار دارد، ادامه داد: این منطقه علیرغم داشتن جمعیت بالای جوان، نوجوان و کودک از هیچ امکانات تفریحی برخوردار نبوده است.

وی عنوان کرد: با توجه به نیاز روستا و درخواست شورای اسلامی روستا پروژه بوستان و پارک کودک با ورود بسیج سازندگی در دستور کار قرار گرفت.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: این پارک در مجاورت مدرسه خیر ساز روستا واقع بود که با رایزنی که از طریق مجمع خیرین مدرسه ساز انجام شد خیر مدرسه ساز برای اجرای این پروزه نیز ورود کرد.

وی تصریح کرد: این بوستان به نام خیر نیک‌اندیش زنده یاد مجتبی کاشانی نامگذاری شده و در کنار آن اعتباری بابت کمک به اجرای بوستان از طریق خیر تأمین شد.

هنری با بیان اینکه این بوستان در زمینی به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث شده است، عنوان کرد: هزار و ۱۰۰ متر جدول کاری، پیاده رو سلامت، ست بازی پلی اتیلن برای کودکان و کفپوش، ست بازی نوجوان، وسایل ورزشی بزرگسال و همچنین ۱۱۰ مترمربع سکوی نشیمن و نقاشی و سیستم روشنایی پارک و پیاده رو خطی تا کنون در این بوستان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع در این مرحله برای اجرای بوستان دو هزار و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است، افزود: از این مبلغ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال توسط خیرین و بسیج سازندگی، ۲۰۰ میلیون ریال کمک استاندار و ۵۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری روستا تأمین شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: اجرای این پروژه به صورت امانی و عید انتفاعی موجب شد تا حدود ۳۰ درصد در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

هنری با اذعان به اینکه روستای علی آباد لوله کاملاً وقفی است، بیان داشت: در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سقاخانه آب را با اعتبار دو هزار میلیون ریال را در این پارک احداث کرده است.

کد خبر 5274368

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =