تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد

نماینده رؤسای استانهای کشور در هیأت رئیسه دانشگاه آزاد ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک با لبنان و تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد را از مفاد جلسه با رئیس دانشگاه لبنان عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی پس از سفر به سوریه، با هدف تبادل تجربیات و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه دانشگاه ها و جامعه علمی لبنان، به این کشور سفر کرد.

علیرضا منظری توکلی عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به بیروت، در تشریح اهداف سفر به لبنان گفت: در دیدار هیأت اعزامی با دکتر حاج یوسف رئیس بسیج علمی جبهه مقاومت، بسترهای همکاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دکتر حاج یوسف در این دیدار قدرت و پیشرفت جامعه شیعیان لبنان را مدیون ایران دانست و ابراز امیدواری کرد از تجربیات بزرگ ایران بهره مند شوند.

وی افزود: رئیس بسیج آموزشی تربیتی جبهه مقاومت معتقد است انتقال تجربیات علمی ایران زمینه را برای ارتقاء سطح علمی لبنان مهیا می کند و با بهره گیری از سوابق دیرینه دانشگاه آزاد اسلامی خواهند توانست از این ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده کنند.

هم افزایی دانشگاه آزاد اسلامی با بزرگترین دانشگاه خصوصی لبنان

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با دکتر عبدالرحیم وزیر سابق علوم لبنان و رئیس دانشگاه بین المللی این کشور دیدار کرد.

دکتر منظری توکلی در این دیدار گفت: دانشگاه بین المللی لبنان با ۳۸ هزار دانشجو در تمام این کشور شعبه دارد و بزرگترین دانشگاه خصوصی لبنان به شمار می رود. این دانشگاه سه شعبه در یمن و شعبه ای در موریتانی و همچنین بیمارستانی نیز در سنگال تأسیس کرده است.

عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان تصریح کرد: دکتر اشراقی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر انور کوثران از سوی دانشگاه بین المللی لبنان، مسئول دفتر بین المللی و مسئول روابط عمومی دانشگاه بین المللی لبنان به عنوان رابطان طرفین معرفی شدند تا مسیر هم افزایی بین دو دانشگاه هر چه بهتر هموار شود.

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان همچنین با دکتر دینا المولی رئیس دانشگاه اسلامی لبنان دیدار و درخصوص تبادل استاد و دانشجو و همچنین مکانیسم های انتقال تجربیات دانشگاه آزاد اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.

علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در این دیدار گفت: اعضای هیأت علمی دانشگاه اسلامی لبنان عمدتاً فارغ التحصیل دانشگاه های معتبر دنیا هستند که این مهم می تواند فرصتی مناسب برای دانشگاه آزاد اسلامی به حساب آید.

نماینده رؤسای استان های کشور در هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری دوره های مشترک بین دانشگاه اسلامی لبنان و دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک و تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه آزاد اسلامی را بخشی دیگر از مفاد جلسه هیأت اعزامی با دکتر دینا المولی عنوان کرد.

دکتر دینا المولی همچنین در این جلسه با بیان اینکه ایران انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل جوانان لبنانی است، گفت: امیدوارم دانشگاه اسلامی لبنان با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری مناسبی داشته باشد. لیست پروژه های پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار دانشگاه اسلامی لبنان قرار گرفت تا بسترهای همکاری به صورت دقیق مشخص شود. پس از روشن شدن فرآیند همکاری، فضای فیزیکی برای پروژه های مشترک فی مابین از سوی دانشگاه اسلامی لبنان در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس دانشگاه دولتی لبنان: ایجاد مرکز رشد و نوآوری یکی از نیازهای اصلی دانشگاه دولتی لبنان است

هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان همچنین با دکتر فواد ایوب رئیس دانشگاه دولتی لبنان دیدار و گفت وگو کردند.

دکتر ایوب همچنین در این جلسه گفت: ایجاد مرکز رشد و نوآوری یکی از نیازهای اصلی دانشگاه دولتی لبنان است و امیدوارم در این زمینه از ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی بهره ببریم.

منظری توکلی در این دیدار گفت: تنها دانشگاه دولتی لبنان ۱۹ دانشکده دارد و مقرر شد هر دانشکده حداقل یک پروژه مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی تعریف کند تا همکاری های فی مابین با حداقل ۱۹پروژه آغاز شود.

همچنین دکتر منظری توکلی با دکتر علی علاءالدین رئیس دانشگاه معارف لبنان دیدار کرد.

رئیس دانشگاه معارف لبنان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری گفت: خوشحالیم رهبری چون امام خامنه ای داریم که راه شهدای مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی را ادامه می دهد. وقتی شنیدم دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر حل مسائل اجتماعی پیشگام شده بسیار خوشحال شدم، چرا که توجه به نیازهای مردم رکن اصلی دانشگاه به حساب می آید.

وی افزود: این دانشگاه دارای ۵ دانشکده است. همچنین ۲۸ رشته در مقطع کارشناسی دارد.

رئیس دانشگاه معارف لبنان ابراز امیدواری کرد بستر همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های برگزاری دوره های تخصصی کوتاه و پروژه های فناوری نو در دستور کار قرار گیرد.

محمدرضا شمس دولت‌آبادی مدیرکل پشتیبانی واحدهای برون مرزی و عضو هیأت اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به لبنان گفت: در این دیدار بر آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پذیرش دانشجویان لبنانی برای آموزش دوره های تکمیلی مورد تأکید قرار گرفت و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص کمک به نشر علم و دانش در کشورهای منطقه و همسایه و همچنین همکاری های علمی و آموزشی با دانشگاه های لبنانی تبیین شد.

ایجاد شرکت های دانش بنیان در لبنان/توسعه فعالیت های آموزشی

وی افزود: مقرر شد از طریق دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در لبنان همکاری های دانشگاهی و همچنین ایجاد شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد. در این شرایط کمک به توسعه فناوری های نو در لبنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق خواهد شد.

دولت آبادی از همکاری های گسترده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان قدردانی کرد و گفت: وی آمادگی خود را برای همکاری در خصوص توسعه فعالیت های آموزشی در لبنان اعلام کرد.

مدیر کل پشتیبانی واحدهای برون مرزی دیدار با جمعیت آزاد اسلامی در لبنان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این دیدار بر توسعه فعالیت های علمی و آموزشی تأکید شد و راه های همکاری های فی مابین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

کد خبر 5300016

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha