تامین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و ۲ میلیون متر حفاری

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تامین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و حفاری توسط شرکت های بزرگ مورد توجه است و این موضوع تحقق دستیابی به هدف ۲ میلیون متر حفاری را سرعت خواهد بخشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرو، وجیه الله جعفری در نشست کمیته راهبری اکتشاف ایمیدرو اظهار داشت: در زمینه تهیه اطلاعات، شورای راهبری اکتشاف در ایمیدرو تشکیل شده است. هدف از تشکیل این شورا، ارائه ایده‌ها و تعیین مسئولیت‌های سازمان‌های ذیربط بود که خوشبختانه پایش اقدامات در حال انجام است.

معاون وزیر صمت هدایت نقدینگی به بخش اکتشاف برای توسعه و تقویت این حوزه را از سیاست‌های ایمیدرو خواند و اعلام کرد: نگاه ما در زمینه اکتشاف، ملی است و این سازمان پیرو سیاست‌های توسعه‌ای، بستر اجرای برنامه‌ها اکتشاف را فراهم کرده است.

وی افزود: در این راستا ایمیدرو با هدف توسعه و تأمین خوراک حوزه معدن و صنایع معدنی، برنامه‌های اکتشاف را دنبال می‌کند.

انجام ۲ میلیون متر حفاری

رئیس هیأت عامل ایمیدرو تأمین و ساخت تجهیزات حوزه اکتشاف با راهبری ایمیدرو را از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای خواند و عنوان کرد: تأمین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و حفاری توسط شرکت‌های بزرگ مورد توجه است و این موضوع تحقق دستیابی به هدف ۲ میلیون متر حفاری را سرعت خواهد بخشید.

در این جلسه نمایندگان حوزه اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان زمین شناسی و شرکت‌های معدنی حضور داشتند و به بیان نظرات و تشریح اقدامات مجموعه خود پرداختند.

این گزارش می افراید، مطالعات جهت تکمیل و تولید اطلاعات پایه در کشور از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برای یک برنامه پنج ساله با تأمین منابع مالی توسط ایمیدرو در حال پیگیری است.

در این طرح ۵ ساله اهدافی از جمله نوسازی و بهسازی زیرساخت‌ها و تجهیزات اکتشافی و آزمایشگاهی کشور با هدف افزایش بازدهی مطالعات و فرایندهای اکتشاف در کشور و همچنین توانمندسازی متخصصان اکتشافی در کشور در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف جهت تکمیل اطلاعات پایه کشور در حوزه زمین شناسی هدف‌گذاری شده است.

انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی به میزان ۴۰۰ هزار کیلومتر خطی به منظور تکمیل اطلاعات پایه کشور و آغاز پروژه اکتشافات سیستماتیک در مقیاس یک پنجاه هزارم در چهار لایه فلزی، غیرفلزی، کانی‌های قیمتی و نیمه قیمتی و عناصر نادر خاکی با تأمین منابع مالی از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هدف‌گذاری شده است.

کد خبر 5304490

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha