پرداخت ۸۳ درصدی مطالبات چای‌کاران شمال کشور

رشت- رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خرید بیش از ۱۲۲ هزار تن برگ سبز چای، گفت: تاکنون ۵۷۸ میلیارد تومان معادل ۸۳ درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب جهانساز بعد از ظهر پنج شنبه در گفتگویی با اشاره به اینکه امروز ۳۹ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران به حساب آنها پرداخت شد، اظهار کرد: این مبلغ از سهم دولت به چایکاران بوده است.

وی با بیان اینکه دولت با پرداخت این مبلغ ۱۰۰ درصد سهم خود را تا تاریخ ۱۵ شهریور ماه به چایکاران پرداخت کرده است، افزود: تاکنون ۱۲۲ هزار تن برگ سبز از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه ارزش این میزان برگ سبز خریداری شده ۶۹۵ میلیارد تومان است، اضافه کرد: تا به امروز از سهم دولت و کارخانجات چایسازی ۵۷۸ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان معادل ۸۳ درصد مجموع مطالبات چایکاران است، گفت: دولت ۱۰۰ درصد سهم خود و کارخانجات نیز بیش از ۷۹ درصد سهم خود را به چایکاران استان‌های گیلان و مازندران پرداخت کرده است.

جهانساز به میزان چای خشک تولید شده از سوی کارخانجات چایسازی نیز اشاره و اظهار کرد: بیش از ۲۷ هزار تن چای خشک نیز تاکنون تولید شده است.

کد خبر 5306366

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha