عملکرد، اقدامات و برنامه های در دست اجرای مدیریت جدید شرکت شاهد

مدیر عامل شرکت شاهد در خصوص عملکرد، اقدامات و برنامه های در دست اجرا مدیریت جدید شرکت شاهد و همچنین تشریح گزارش آخرین وضعیت دعاوی حقوقی،مشکلات و موانع موجود و ... توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شرکت شاهد به عنوان هلدینگ مادر که دارای ۵ هلدینگ اصلی زیر مجموعه می باشد و در زمینه های پروژه های عمرانی، ساختمانی صنعتی، انرژی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، بازار سرمایه، بازرگانی، نفت و گاز و ... فعالیت می کند پس از تغییرات مدیریتی در آبان ماه سال ۱۳۹۹ و با هدف افزایش بهره وری، جلوگیری از خام فروشی، پروژه محوری، بنگاه داری اقتصادی، ایجاد درآمدهای کیفی، فعالیت در راستای موضوع اساسنامه، ایجاد هم افزایی در شرکت های گروه، اصلاح ساختار و ... اقدام به سیاست گذاری در سطوح کلان جهت نیل به اهداف تعیین شده نمود. بزرگترین و اساسی ترین مشکل و مانع پیش روی مدیریت بابت پیاده سازی و اجرای سیاست ها و برنامه های عملیاتی وجود دعاوی حقوقی متعدد سنواتی در خصوص املاک و دارایی های شرکت بوده که از یک طرف تملک شرکت بر این دارایی ها را زیر سوال برده و از طرفی هم مانع جدی بابت تعریف پروژه بر این دارایی ها می باشد. از آنجایی که بخش اعظم دارایی های گروه شاهد بر پایه املاک و اراضی خود استوار است وجود معارضین و دعاوی حقوقی بر این املاک سبب شده گروه شاهد با مشکلات اساسی نقدینگی مواجه گردد.

مدیریت شرکت شاهد با هدف حل و فصل مشکلات و موانع موجود و رفع و خاتمه دعاوی کلان و خرد حقوقی با عزمی راسخ تمامی تمهیدات لازم را سنجیده و اقدامات و پیگیری های مقتضی در این خصوص را انجام داد.

ارسلان فتحی پور، مدیرعامل شرکت شاهد در گفتگویی در خصوص عملکرد، اقدامات و برنامه های در دست اجرا مدیریت جدید شرکت شاهد و همچنین تشریح گزارش آخرین وضعیت دعاوی حقوقی، مشکلات و موانع موجود گفت: مهم ترین دعوی حقوقی شرکت شاهد بابت اراضی ملک کن (حدود ۹۰۰۰ متر مربع زیر بنا) است که در سنوات اخیر افراد و گروه هایی آن را متصرف و از تملک شرکت شاهد خارج کرده بودند. با پیگیری های حقوقی و تلاش های شبانه روزی جهت احقاق حق، شرکت توانسته ضمن رفع تصرف، تملک خود را در اراضی مذکور به اثبات برساند. همچنین مذاکرات و جلسات با مسئولین قوه قضائیه و شهرداری منطقه ۵ جهت رفع کامل موانع و مشکلات در حال انجام است.

وی ادامه داد: در خصوص اراضی فوق بلافاصله پس از تثبیت مالکیت با بررسی های کارشناسی صورت گرفته توسط کارگروه های تخصصی عمرانی طرح ساخت پروژه مسکونی با فضائی بالغ بر ۶۵۰۰۰ متر مربع پایه ریزی شده است که به حول و قوه الهی عملیات اجرایی آن پس از اتمام بررسی همه جوانب فنی، مهندسی و اقتصادی آغاز خواهد گردید.

فتحی پور با بیان اینکه تعریف و اجرای پروژه فوق سبب ایجاد ارزش افزوده چند برابری(حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان) در اراضی کن می گردد و این سبب عمل به سیاست های شرکت شاهد (جلوگیری از خام فروشی،پروژه محوری و ایجاد درآمد کیفی) می شود، اظهار داشت: دعوی حقوقی پرونده ملک گلچین که در سنوات گذشته بابت تهاتر املاک شاهد با املاک آقای ستاری ایجاد گردیده بود. (املاک واگذار شده توسط آقای ستاری املاک غیر بوده و قابلیت تملک توسط شرکت شاهد را نداشته است) و با پیگیری های حقوقی صورت گرفته حکم تجدید نظر محاکم قضائی به نفع شرکت شاهد صادر گردیده و بر اساس آن آقای ستاری ملزم به پرداخت ضرر و زیان وارده به شرکت شاهد گردیده است. این پرونده جزو دعاوی کلان حقوقی شاهد می باشد که در سنوات گذشته منجر به نتیجه نگردیده بود.

مدیر عامل شرکت شاهد تاکید کرد: در خصوص ملک گلچین شایان ذکر می باشد که مدیریت شرکت شاهد با عنایت به قابلیت تجاری ملک مورد دعوی، تهدید را تبدیل به فرصت نموده و در راستای اجرای طرح و برنامه ریزی صورت گرفته برای ایجاد ۵۰۰ واحد فروشگاه زنجیره ای در تمامی استان ها جهت ارائه خدمات به جامعه هدف و ایجاد سود آوری برای شرکت شاهد در محل ساختمان گلچین واقع در بزرگراه امام علی که سالها بلا استفاده بوده اولین فروشگاه زنجیره ای خود را در اواخر سال ۱۳۹۹ با حضور نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح نمود. فروشگاه فوق در همان ابتدای امر با اخذ مجوزات لازم از نهادهای ذیربط اقدام به توزیع کالاهای اساسی بر اساس مقررات ستاد تنظیم بازار نمود و بر همین اساس قرارداد هایی با تولید کنندگان داخلی منعقد گردید.

وی گفت: افتتاح فروشگاه زنجیره ای و آغاز فعالیت عملیاتی در ملک تجاری گلچین که سالیان متمادی درگیر پرونده حقوقی و بلا استفاده بوده سبب ایجاد ارزش افزوده چندین برابری ملک فوق بر مبنای ارزش گذاری قیمت املاک تجاری منطقه گردیده است.

فتحی پور با بیان اینکه در راستای اجرای طرح کلان ایجاد فروشگاه های زنجیره ای شاهد انجام مذاکرات، هماهنگی و اقدامات اجرائی لازم با سازمان های ذیربط جهت راه اندازی و افتتاح فروشگاه با تکیه بر توان و پتانسیل شرکتهای تابعه در استان های مشهد، قم و... در حال انجام می باشد، افزود: برنامه ریزی و انجام اقدامات فورس ابتدایی بابت تحویل بیمارستان امام خمینی(ره) استان البرز طبق دستور نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران که حدود ۵ سال است غیر فعال بوده و رسانه های معاند تبلیغات منفی وسیعی در این زمینه ارائه نموده بودند.

مدیر عامل شرکت شاهد افزود: با پیگیری های مکرر از سازمان های ذیربط مجوز تخریب و ساخت ملک دفتر مرکزی شاهد که سالیان متمادی بابت آن برنامه ریزی شده بود و لیکن اجرایی نمی شد اخذ گردید و تخریب و ساخت ملک فوق سبب ایجاد فضایی اداری بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع برای شرکت شاهد می شود که موجب ایجاد ارزش افزوده قابل ملاحظه ای در اموال و دارایی های شرکت می گردد.

فتحی پور اظهار داشت: برنامه ریزی و پیش بینی های لازم جهت جابه جایی شرکت صورت گرفته و اقدامات لازم جهت انتخاب مدیر پیمان بابت انجام عملیات اجرائی در دست اقدام است و مشکلات تملیک اراضی ۷ هکتاری متعلق به شرکت شاهد واقع در شهرستان ملارد با پیگیری های حقوقی صورت گرفته رفع شد. در سنوات گذشته شهرداری منطقه اراضی فوق را متصرف و مالکیت را از شرکت شاهد سلب نموده بود. در این راستا با پیگیری های حقوقی شرکت و بر اساس دستور استاندار محترم تهران موضوع به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده که پس از طی روند اداری به شرکت شاهد اعاده خواهد شد و باید گفت که در راستای انجام اقدامات مقتضی جهت تثبیت تملک شاهد بر دارایی های خود پیگیری های صورت گرفته منجر به اخذ اسناد تک برگی بابت کلیه قطعات اراضی شهرک ناز شد. این اراضی در سنوات گذشته با طرح ادعا از طرف اشخاصی بابت تملک آن مواجه بود.

مشروح این مصاحبه را می توانید اینجا بخوانید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5311029

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha