۵۵ عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان ها به دلیل تخلف تعلیق شدند

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان با اشاره به تعلیق ۵۵ نفر از اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام استان‌ها گفت: تخلفات اعضای نظام در شورای انتظامی پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی‌محمد عبدی‌قهرودی مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان در خصوص تعلیق تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره‌های سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها و دلایل تعلیق آنها، گفت: حدود ۵۵ نفر از اعضای نظام مهندسی ساختمان کشور که داوطلب انتخابات نهمین دوره بودند به دلیل نقض قوانین و مقررات با حکم وزیر راه و شهرسازی تعلیق شدند.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان با تاکید بر اینکه تعلیق‌هایی که انجام گرفت صرفاً به دلیل نقض ضوابط و بخشنامه‌های وزارتی بوده و تخلف از بخشنامه‌های وزارتخانه، پیگیری می‌شود، افزود: وزارتخانه به واسطه قانون و نظارت عالیه بر انتخابات و فرآیند برگزاری قانونی آن، به تعلیق برخی از اعضای سازمان‌های نظام مهندسی اقدام کرد که صرفاً ناقض بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بود و اینها دلیلی بر فساد مالی افراد تعلیق شده نبوده و نیست.

عبدی‌قهرودی یادآور شد: بند ج ماده ۲۳ آئین‌نامه اجرایی به صراحت اعلام کرده است که نقض و یا عدم توجه به بخشنامه‌های وزارتخانه از مواردی است که وزیر راه می‌تواند چنانچه نقض قانونی در این باره انجام شود نسبت به تعلیق پروانه اشخاص، اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به سایر تخلفات نیز در مراجع قضائی دنبال خواهد شد، توضیح داد: در خصوص دیگر تخلفات در این دوره توسط اعضای هیئت‌مدیره‌ها، وزیر سابق راه و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی را مکلف کرده بودند تا متخلفان را به شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان اعلام کنند که آن کار نیز انجام و نتیجه اعلام خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت: کلیه تخلفات در شورای انتظامی رسیدگی می‌شود.

کد خبر 5326603

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =