سمپوزیوم «اتنوموزیکولوژی» برگزار می‌شود/ اعلام جزییات فراخوان

سمپوزیوم یک روزه «اتنوموزیکولوژی» توسط گروه موسیقی شناسی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر با همکاری شورای بین المللی موسیقی سنتی به دبیری محمدرضا آزاده فر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، گروه موسیقی‌شناسی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر با همکاری شورای بین المللی موسیقی سنتی (ICTM) به منظور معرفی دستاوردهای یک سال گذشته اتنوموزیکولوژی در ایران و معرفی فعالیت های علمی و میدانی در حوزه قوم‌موسیقی‌شناسی و همچنین ایجاد پیوند میان پژوهشگران این حوزه، اولین سمپوزیوم «اتنوموزیکولوژی» ایران را در ۲۱ آذر ماه سال ۱۴۰۰ با دبیری محمدرضا آزاده فر برگزار می کند.

در متن فراخوان این رویداد آمده است:

اهداف سمپوزیوم : به اشتراک گذاشتن آخرین دستاوردهای مطالعات اتنوموزیکولوژی در ایران، پیوند و آشنایی دانشجویان، اساتید و پژوهشگران مطالعات موسیقی شناسی ایرانی و قوم‌موسیقی‌شناسی، ارتقای فرهنگ مطالعات آکادمیک موسیقی در ایران، معرفی فعالیت های شورای بین‌المللی موسیقی سنتی (ICTM).

رویکرد و موضوع سمپوزیوم: رویکرد و موضوع اولین دوره سمپوزیوم آزاد است و به ارائه‌ مطالعات موسیقی شناسی ایرانی و آخرین دستاوردهای میدانی در حوزه‌ قوم‌موسیقی‌شناسی می‌پردازد.

محل برگزاری سمپوزیوم: محل برگزاری سمپوزیوم دانشگاه هنر است.

شرایط شرکت‌کنندگان مجاز: تمامی پژوهشگران حوزه موسیقی شناسی و اتنوموزیکولوژی شامل دانشجویان فعلی دانش آموختگان، اعضای هیأت علمی و پژوهشگران آزاد مجاز به شرکت در این سمپوزیوم هستند.

گاه شمار سمپوزیوم : مهلت ارسال چکیده: ۱۵ آبان ماه، تاریخ داوری و اعلام اسامی منتخب: ۲۵ آبان ماه، تاریخ برگزاری سمپوزیوم: ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۰

ارکان سمپوزیوم : دبیر سمپوزیوم و نماینده ICTM: محمدرضا آزاده‌فر، شورای علمی سمپوزیوم: محمدرضا آزاده‌فر، ساسان فاطمی، حسین میثمی، هومان اسعدی، حمید عسکری.

هزینه شرکت در سمپوزیوم : متقاضیان ارائه: پنجاه هزار تومان، شنوندگان و تماشاگران: رایگان

فرمت آماده سازی چکیده : در متن چکیده از ذکر مقدمات و کلیات خودداری شود و مستقیماً به مساله‌ مورد مطالعه، اهداف آن، اساس کار و میزان موفقیت این مطالعه با استناد به نتایج کار به طور مختصر اشاره شود. طول چکیده، کمتر از ۲۵۰ و بیشتر از ۳۵۰ کلمه نباشد. چکیده باید به تنهایی کامل و فقط دارای یک پاراگراف باشد.

واژه های کلیدی: بین ۵ الی ۷ واژه که با ویرگول، از هم جدا شده و در یک خط باشند. (۱۲ بی نازنین پررنگ)

سمپوزیوم «اتنوموزیکولوژی» برگزار می‌شود/ اعلام جزییات فراخوان

شیوه ارسال چکیده مقالات : ارسال چکیده مقاله در فرمت word به ایمیل دبیرخانه سمپوزیوم music.event@art.ac.ir

شیوه نامه و معیارهای ارزیابی مقالات: میزان تناسب محتوای مقاله با موضوع و محورهای کنفرانس چقدر است؟، میزان نوآوری و بدیع بودن مقاله در چه حدی است؟، غنای تحلیلی و قوت استدلال مقاله در چه حدی است؟، پیشینه موضوع تا چه حد مورد مطالعه و ارجاع قرار گرفته است؟، تا چه اندازه عنوان مقاله با محتوای آن تناسب دارد؟، مقاله تا چه حد حاوی پرسش اساسی و فرضیات مناسب است؟، مبانی و چارچوب نظری مقاله تا چه اندازه با موضوع تناسب دارد؟، پرداختن به این موضوع تا چه اندازه حائز اهمیت است؟، روش تحقیق تا چه اندازه با موضوع تناسب دارد؟، جامعیت مقاله، انسجام ساختاری و تناسب بخش ها و پیوستگی مطالب آن در چه حدی است؟، جمع بندی و نتیجه گیری مناسب و ارائه پیشنهادات مشخص در مقاله تا چه اندازه رعایت شده است؟، تا چه اندازه اصول و قواعد نگارش ادبی و علمی و پیراسته بودن متن از غلط های املایی و متنی رعایت شده است؟، میزان اعتبار مراجع، روزآمد بودن آنها، رعایت امانت و شیوه مناسب ارجاع دهی مقاله در چه حدی است؟، اصول علمی و اعتبار کار میدانی در مقاله در چه حدی رعایت شده است؟

سایر موارد: پروتکل‌ها و تمهیدات بهداشتی لازم جهت پیش گیری از بیماری کرونا در نظر گرفته شده و رعایت خواهد شد.

نشانی دبیرخانه سمپوزیوم : استان البرز، کرج، میدان آزادگان، خیابان مطهری بلوار نبوت، خیابان بوعلی، دانشگاه هنر، دانشکده موسیقی.

کد خبر 5328450

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =