روند کند واکسیناسیون در کهگیلویه وبویراحمد/ با واکسن ایمن شوید

یاسوج- شایعات در کهگیلویه وبویراحمد روند واکسیناسیون را کند کرده است و حالا مسئولان امر نگران پیک جدید شیوع بیماری هستند.

خبرگزاری مهر، استان‌ها: روزانه خانواده‌های بسیاری به وسیله ویروس کرونا داغدار عزیزانشان می‌شوند و در کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکنون نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند و مردم اکنون به تنها راه نجات یعنی واکسیناسیون کم توجه شده‌اند.

در ماه‌های ابتدایی سال که واکسن به میزان کافی در اختیار نبود همه به دنبال راهی برای واکسیناسیون بودند اما اکنون که واکسن به میزان کافی وجود دارد، تمایل به واکسینا سیون کاهش یافته و این امر می‌تواند آغازگر موجی خطرناک‌تر در استان باشد. این در حالی است که شایعات در خصوص اثربخشی کرونا و یا عوارض آن باعث شده استقبال در استان کمتر شود.

واکسیناسیون در استان کاهش ۴۰ درصدی داشته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این ر استا گفت: واکسیناسیون در استان کاهش ۴۰ درصدی داشته و استقبال مردم از واکسن به دلیل شایعات کم شده است.

روند کند واکسیناسیون در کهگیلویه وبویراحمد/ با واکسن ایمن شوید

پرویز یزدانپناه ظهر شنبه در نشست ستاد کرونای استان افزود: اگر روند واکسیناسیون این گونه باشد، استان پیک سختی را تجربه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تنوع واکسن در استان وجود دارد و همه مراکز آماده واکسیناسیون هستند، گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و بدانند تنها راه برای کاهش ابتلاء و کنترل بیماری و جلوگیری از مرگ و میرهای کرونا واکسیناسیون است.

تزریق واکسن در استان در ماه مهر به نسبت دیگر ماه‌ها سه هزار تزریق کمتر شده است

یزدانپناه افزود: تزریق واکسن در استان در ماه مهر به نسبت دیگر ماه‌ها سه هزار تزریق کمتر شده و این امر بسیار نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: باید سه مسئله در راستای کنترل بیماری مورد توجه باشد که یکی از این مسائل رفتار ویروس است که قدرت آن در حال تغییر است و جهش‌هایی در حال انجام است.

وی تاکید کرد: نظارتی بر افرادی که در قرنطینه هستند وجود ندارد و رفتار مردم باید در این راستا تغییر کند و موضوع قرنطینه افراد مبتلا بسیار جدی گرفته شود.

اکنون با گذشت یک ماه از پیک پنجم، دو شهرستان کهگیلویه و چرام در استان وارد وضعیت قرمز شده‌اند.

روند کند واکسیناسیون در کهگیلویه وبویراحمد/ با واکسن ایمن شوید

مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در این راستا گفت: استقبال از واکسیناسیون در شهرستان کهگیلویه بسیار کم شده است.

آمار متوسط روزانه واکسیناسیون سیار در شهرستان کهگیلویه کمتر از ۵۰ نفر است

محمد طاهر طیب زادگان افزود: واکسیناسیون سیار در ان شهرستان فعال است اما میانگین واکسیناسیون بسیار کاهش یافته و آمار متوسط روزانه کمتر از ۵۰ نفر است.

وی بیان داشت: ابتلای دانش آموزان به کرونا نیز با توجه به بازگشایی مدارس افزایش یافته و ابتلای دانش آموزان و والدین آنها بیشتر شده که باید در این راستا چاره‌ای اندیشیده شود.

آنچه اکنون در میان مردم در خصوص کارایی واکسن‌ها رواج دارد از واقعیت بسیار به دور است و این امر نیازمند اطلاع رسانی بهتر و بیشتر است تا واقعیت کارایی واکسن‌ها از شایعاتی دروغی که دهان به دهان می چرخد پیشی گیرد.

کد خبر 5334348

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =