میلاد وزیری: فدراسیون تیروکمان تصمیمی برای استفاده از من ندارد

تنها کماندار ایران در بازی‌های المپیک توکیو در مورد غیبتش در اردوی تیم ملی ریکرو و ادامه دار بودن آن گفت: مبنای کار فدراسیون این است که از من استفاده نکند، خودم هم اصراری ندارم.

به گزارش خبرنگار مهر، اردوهای تیم ملی تیروکمان در حالی پیگیری می شود که میلاد وزیری تنها نماینده ایران در بازی های المپیک کماکان غایب این اردوهاست و همین مسئله ابهاماتی پیرامون وضعیت وی ایجاد کرده است.

این موضوع در گزارشی با عنوان «غیبت ادامه دار تنها کماندار المپیکی در اردوهای ملی/ زوم فدراسیون روی چهار نفر» مطرح و بر این تاکید شد که وضعیت میلاد وزیری برای ادامه همکاری با فدراسیون تیروکمان و تیم ملی ریکرو مشخص نیست.

این کماندار در واکنش به این گزارش دلیل عدم حضورش در اردوی تیم ملی را عنوان کرد و گفت: مبنای کار فدراسیون این است که از من استفاده نکند اگر چه خودم هم اصراری به حضور در تیم ملی ندارم.

مروری بر چالش های سال های گذشته

میلاد وزیری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن مروری کوتاه با چالش هایی که طی سال های گذشته در دوره مدیریت قبلی فدراسیون تیروکمان با آنها مواجه شده بود، گفت: بعد از المپیک ریو که به خاطر خیلی از مشکلات و کارشکنی ها نتوانستم برای آن کسب سهمیه کنم ماه ها از فدراسیون و برنامه هایش دور بودم تا اینکه با تشخیص کمیته ملی المپیک و تصمیم مدیریت فعلی فدراسیون دوباره به عرصه بازگشتم و خدارو شکر توانستم برای دومین بار هم سهمیه المپیک را بگیرم.

قبل از المپیک با مشکلاتی دست و پنجه نرم کردم

وی با بیان اینکه بعد از کسب سهمیه المپیک و تا زمان اعزام به توکیو با مشکلاتی از حیث تجهیزات، اردو و ... دست و پنچه نرم کردم، تصریح کرد: در توکیو عملکردم آنگونه که تصور می شد، نبود. دلیلش هم فقط یک نفر و مثلا خودِ من نبودم. مجموعه دلایلی باعث عدم نتیجه می شود که من به عنوان کمانداری که در دو دوره المپیک حضور داشته آنها را آماده کردم تا اگر نشستی برای بررسی عمکلردم برگزار شد، ارائه کنم.

حرفی نزدم تا فکر نکنند دشمن فدراسیون هستم

این کماندار ریکرو ادامه داد: با توجه به اینکه از سال آینده رقابت های انتخابی برای کسب سهمیه المپیک فرانسه آغاز می شود، احساس کردم اطلاعات من می تواند کمک حال باشد اما گویا فدراسیون بهتر از من در این زمینه به جمع بندی رسیده است و به همین دلیل اصلا نشستی را برگزار نکردند تا من هم حرف هایم را مطرح کنم. متاسفانه اگر هم کسی حرفی بزند، به گونه ای برخورد می شود که گویا او دشمن فدراسیون است. به همین دلیل من بعد از المپیک تا به امروز حرفی نزده ام.

انتقاد به دستور العمل انتخاب اردونشینان تیم ملی

وزیری در ادامه به دستور العملی که فدراسیون تیروکمان برای ورود به تیم ملی ارائه کرده، اشاره کرد و با بیان اینکه نسبت به آن انتقاد زیادی دارد، تصریح کرد: آنچه من به عنوان خروجیِ این دستور العمل در اردوی تیم ملی می بینم اصلا با خودِ دستورالعمل مطابقت ندارد.

میلاد وزیری: فدراسیون تیروکمان تصمیمی برای استفاده از من ندارد

برای رکوردگیری اعلام آمادگی نکردم چون منتقدش هستم

وی در پاسخ به اینکه «چرا تا به امروز طبق این دستورالعمل درخواستی برای رکوردگیری نداشته اید؟»، گفت: رکوردی که در این دستورالعمل ملاک قرار داده شده، از رکورد خود من کمتر است. بنابراین موضوع ناتوانی من در ثبت رکورد نیست. برای رکوردگیری اعلام آمادگی نکرده ام چون به نظرم دستورالعمل اصلا درست نیست و نمی تواند ملاک عمل باشد.

رکوردگیری نباید انفرادی باشد

تنها نماینده ایران در مسابقات تیروکمان بازی های المپیک توکیو تاکید کرد: طبق این دستورالعمل، کماندارانی که فکر می کنند شرایط ثبت رکورد موردنظر را دارند، می توانند درخواست خود را ارائه بدهند تا از آنها با حضور نماینده فدارسیون رکوردگیری شود و اگر موفق به ثبت رکورد ورودی شد، از او برای حضور در اردو دعوت خواهد شد. اما سوال من این است که آیا واقعا شرایط رکوردگیری در قالب رقابت های انتخابی با رکوردگیری انفرادی یکسان است؟ رکوردگیری برای انتخاب اردونشینان نباید انفرادی باشد.

دلایل انتقاد به رکوردگیری

وزیری همچنین گفت: ممکن است ورزشکاری برای ثبت رکورد اعلام آمادگی کند اما در روز مقرر نتواند این رکورد را بزند، در این صورت وضعیت او چگونه می شود؟ یا اصلا چه ضمانتی است که کمانداری در حضور داور مورد تایید فدراسیون رکورد را بزند و بعد هم در اردوهای تیم ملی بتواند آن را حفظ و تکرار کند؟ اگر نتواند این کار را انجام دهد تکلیف چه می شود؟

۱۲ سال است رکوردم شکسته نشده

کماندار ایران با بیان اینکه رکورد ریکرو مردان از ۱۲ سال پیش در اختیار من است، گفت: حالا هم رکورد ورودی را کمتر از رکورد من در نظر گرفته اند. اصلا اگر قرار است رکورد ۶۶۰ را برای ورود به تیم ملی بزنند، بعد از ورود به تیم ملی چه کاری توسط آن کماندار باید صورت بگیرد؟

چرا نتیجه رکوردگیری اردونشینان اطلاع رسانی نشد؟

موضوع دیگری که میلاد وزیری نسبت به آن انتقاد داشت در مورد عدم اطلاع رسانی فدراسیون در مورد رکوردهای ثبت شده توسط کماندارانی بود که به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و اینکه مشخص نیست آنها با چه رکوردی، در ترکیب اردونشینان قرار گرفته اند. من از رکوردها مطلع هستم.

فدراسیون برنامه ای برای اعزام تیم ریکرو به بازی های آسیایی ندارد

«سال آینده بازی های آسیایی برکزار می شود ضمن اینکه مسابقات انتخابی المپیک فرانسه هم در پیش است. با این شرایط برنامه شما برای ادامه فعالیت چیست؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: من که فعالیت هایم را دارم. در عرصه باشگاهی به عنوان مربی و بازیکن کار می کنم و شرایط کلی ام خوب است اما فکر می کنم در کل فدراسیون برنامه ای برای اعزام کمانداران ریکرو به بازی های آسیایی ندارد.

تصمیم فدراسیون عدم استفاده از من است، خودم هم اصراری ندارم

وزیری با بیان اینکه من سال ها خاک ورزش و تیروکمان را خورده ام و اگر هم حرفی می زنم برای کمک به این رشته است نه منافع شخصی، تصریح کرد: فعلا تصمیم فدراسیون این است که از من استفاده نشود. من هم اصراری برای حضور در ترکیب تیم ملی ندارم اگرچه این تیم و پوشیدن پیراهنش افتخار و مقدس است اما من دین خود را نسبت به این رشته ادا کرده ام.

تصمیمات فدراسیون به نفع تیم ملی نیست

«شما می گوئید فدراسیون تصمیمی به استفاده از میلاد وزیری ندارد درحالیکه خودتان برای رکوردگیری اقدامی نداشته اید؟»، وی در واکنش به این موضوع گفت:بر اساس دستورالعملی که نسبت به آن انتقاد دارم، اقدام نمی کنم. اینکه یک ورزشکار در شهر خودش رکورد بزند و نتیجه هم ملاک دعوت از او به اردو باشد اصلا به نفع تیم ملی نیست. اعتراض و انتقادم را به سرمربی تیم گفته ام اما نتیجه ای نداشته است. اصلا برای

کد خبر 5365403

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =