مردم به آمریکا اعتماد ندارند/  ایران مهمترین محور مقاومت است

کوار - امام جمعه کوار گفت: طبق نظر سنجی ها اکثریت مردم به‌آمریکا هیچ اعتمادی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید گشول در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه دوازدهم آذر ماه با اشاره به دور جدید مذاکرات برجام اظهار کرد: براساس آمارها و نظرسنجی‌ها اکثریت مردم نه به‌آمریکا و نه وعده‌های او دیگر هیچ اعتمادی ندارند.

وی افزود: در عرصه خارجی ایران انقلابی مهمترین محور مقاومت است که پس از ۸ سال آمریکا را در غرب آسیا زمین گیر کرده است و خواب‌های پریشان مثلث عبری عربی غربی را تبدیل به‌کابوس کرده است.

امام جمعه شهرستان کوار با تاکید بر اینکه برجام اولویت اول دولت فعلی نیست، بیان کرد: اولویت اول دولت سیزدهم بر اقتصاد مقاومتی بانگاه درون‌زا و برون‌نگر است و نگرشش به‌بیرون ابتدا به‌همسایگان و سپس به‌شرق و همه کشورها است.
حجت الاسلام گشول عنوان کرد: دولت سیزدهم به‌میدان مذاکره و دیپلماسی آمده است، اما فاصله‌ی با میدان ندارد و این فاصله را کم کرده ست.

خطیب جمعه کوار ادامه داد: ایران مذاکرات فعلی را نه مذاکرات هسته‌ای بلکه مذاکره برای رفع تحریم‌ها می‌داند.

او اضافه کرد: از نگاه دولت کنونی، مذاکرات هسته‌ای وقتی شکل می‌گیرد که تمام تحریم‌ها برداشته شود.

امام جمعه کوار با اشاره به اینکه در مذاکرات هسته‌ای، ایران تمام تعهدات خود را انجام داده است، متذکر شد: ایران باید راستی‌آزمایی وعده‌های غرب را اانجام دهد و برای رفع تحریم‌ها تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد.

گشول با ذکر این موضوع که ایران در مذاکرات دور جدید به‌خنثی‌سازی تحریم‌ها در عرصه داخل و خارج می‌اندیشد، خاطرنشان کرد: عضویت در پیمان شانگ‌های، سفر رئیس جمهور به‌قرفیزستان و اجلاس اکو، انعقاد قرارداد گازی و مذاکره با فعال‌سازی کرویدور ایران و گرجستان و اجرایی‌سازی پیمان راهبردی ایران و چین و تلاش برای رفع موانع تولید و رونق و جهش تولید در همین ۱۰۰ روز گذشته، حکایت از آن دارد که ایران انقلابی با اتحاد بین قوای سه‌گانه و هم راهی بی‌نظیر نیروهای مسلح و قرابت بیش از پیش دیپلماسی و میدان، فضا را تغییر داده است.

امام جمعه کوار همچنین به سرخط‌های تحلیلی درباره مذاکرات وین نیز گریزی زد و گفت: تمام تلاش آمریکا و اروپا بر این است که این مذاکرات را مذاکرات هسته‌ای جلوه دهند، اما ایران در مقابل عملیات روانی آنها محکم ایستاده است و معتقد است این مذاکرات برای رفع تحریم‌هاست.

او اهداف ایران از مذاکرات وین را حذف کامل، تضمین‌شده و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌هایی دانست که علیه مردم ایران وضع شده، افود: تسهیل حقوق قانونی ملت ایران برای بهره‌مندی از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای به ویژه فناورری بسیار مهم غنی‌سازی برای مقاصد صنعتی طبق معاهده ان.پی.تی، از دیگر اهداف تیم مذاکرات کشورمان در برنامه هسته‌ای که دنبال می‌شود.

حجت الاسلام گشول با بیان اینکه نباید اشتباهات گذشته تکرار شود، تاکید کرد: غرب باید بهای بدقولی هایش را بپردازد.

امام جمعه کوار یادآور شد: اصل «پایبندی متقابل» اساس مناسبی برای مذاکرات نیست و مردم ایران حامی تعامل عزتمندانه با غرب هستند.

وی گفت: غرب باید اطمینان دهد که تحریم‌ها رفع می‌شود، زیرا ایران هیچ‌گاه تسلیم تهدید نظامی و تحریم و فشار نمی‌شود.

گشول با اشاره به اینکه برای تأمین منافع ملت ایران، آماده گفت‌وگو بر اساس اصل ضمانت و راستی‌آزمایی هستیم، اضافه کرد: عملیات فریب رسانه‌ای برای تحریف مطالبات به‌حق مردم، تعمیق هیجان با پخش حداکثری فضای احساسی و شعاری تجمع و ترغیب برای حضور بیشتر و تحریک افراد حاضر در تجمع برای ورود به‌فازهای جدی‌تری از اعتراضات، تولید تنفر از مسئولین و ایجاد گسل عاطفی میان مردم و حاکمیت و بنوعی توزیع ناامیدی از حل مساله در سطح حکمرانی از اهداف جدید دشمن است.

کد خبر 5366487

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =