حدود سه چهارم جمهوری‌خواهان در مشروعیت پیروزی «بایدن» تردید دارند

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که چیزی در حدود سه چهارم جمهوری خواهان آمریکایی معتقدند که «جو بایدن» رئیس جمهور قانونی این کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، بر اساس یک نظرسنجی جدید دانشگاه ماساچوست، تقریبا سه چهارم جمهوری خواهان در مشروع بودن پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ تردید دارند.

حدود ۷۱ درصد از پاسخ دهندگان حزب جمهوری خواه گفتند که باور ندارند که بایدن به طور قانونی برای تصدی منصب ریاست جمهوری در کاخ سفید انتخاب شده باشد که مشابه ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور است مبنی بر اینکه او برنده واقعی انتخابات سال گذشته بوده است.

همچنین بر اساس این نظرسنجی، ۲۵ درصد از جمهوری خواهان گفتند که پیروزی بایدن «احتمالاً مشروع نیست»، در حالی که ۴۶ درصد گفتند که «قطعاً مشروع نیست».

تنها ۶ درصد از جمهوری خواهان گفتند که بایدن قطعا برنده قانونی انتخابات یاد شده است، در حالی که ۱۵ درصد دیگر گفتند که او «احتمالا» برنده قانونی انتخابات است.

اکثر آمریکایی ها – چیزی در حدود ۵۸ درصد - معتقدند که انتخاب بایدن مشروع و قانونی بوده است. این میزان شامل ۹۱ درصد دموکرات ها و ۵۴ درصد از مستقل ها می شود.

نظرسنجی مذکور نشان می دهد که ادعاهای ترامپ و سایر جمهوری خواهان برجسته درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ذهن بسیاری از رای دهندگان جمهوریخواه ریشه دوانده است.

دوقطبی به وجود آمده بین مردم آمریکا، به ویژه از زمان روی کار آمدن ترامپ، از مهم ترین مسائلی است که دولت فعلی این کشور به چالش کشیده است و به احتمال بسیار زیاد دولت های بعدی این کشور نیز با این مسئله دست به گریبان خواهند بود.

دو دستگی و دوپارگی افکار عمومی مردم این کشور، علاوه بر انتخابات ۲۰۲۰، در رویدادهای چند سال اخیر در آمریکا مانند جنبش «جان سیاهان مهم است»، مسئله همه گیری ویروس کرونا و بحث واکسیناسیون و تئوری های توطئه درباره مسائل مختلف، به شدت خودنمایی کرده است.

کد خبر 5388248

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =