تمایلات شخصی و معادلات پیچیده انتخابات کمیته المپیک/حرکت ساعت شنی

هر چند انتظار می‌رود انتخابات کمیته ملی المپیک روز ۱۷ اسفند برگزار شود اما برگزاری جلسات و صحبت‌های خصوصی برخی مسئولان درگیر با آن نشان می‌دهد این انتخابات به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار مهر، در فاصله یک ماه و نیم مانده به زمان مصوب برای برگزاری انتخابات ۱۷ اسفندماه کمیته ملی المپیک، عدم تدوین آئین نامه و دیگر اقدامات لازم ابهامات زیادی پیرامون این انتخابات و برگزاری قطعی آن ایجاد کرده است.

البته این ابهامات امروز نسبت به قبل تقویت هم شده وقتی اختلاف نظرهایی در مورد آئین نامه و لزوم یا عدم لزوم تدوین مجدد آن میان برخی مدیران کمیته ملی المپیک ایجاد شده است.

این اختلاف نظرها خروجی اصلی نشستی بود که روز گذشته در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد؛ علاوه بر سیدرضا صالحی امیری و کیکاوس سعیدی رئیس و دبیرکل افرادی همچون پیمان فخری، سید عبدی افتخاری و سعید فتاحیان هم در این نشست حضور داشتند.

در این نشست داخلی که محوریت صرفا انتخاباتی داشت در مورد آئین نامه اجرایی که باید ملاک عمل در برگزاری انتخابات پیش رو باشد، بحث و بررسی شد اما موضوع به نتیجه واحد و مشخصی نرسید چرا که در مقابل برخی مسئولان که تدوین آئین نامه جدید را ضروری و لازم نمی دانند، هستند افرادی که بر ضرورت انجام این کار تاکید دارند.

ابلاغ اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک و تدوین آئین نامه جدید برای آن متر و ملاک افرادی همچون کیکاوس سعیدی و تاکیدشان بر تدوین آئین نامه انتخاباتی جدید است حال آنکه این اساسنامه نسبت به اساسنامه قبل تغییرات محتوایی و مفهومی نداشته است.

در هر صورت و طبق پیگیری خبرنگار مهر در میان اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هم هستند نفراتی که تعویق انتخابات این کمیته را خواستار هستند به خصوص نفراتی که راهی برای ورود به این دور از انتخابات ندارند و با برگزاری آن از ترکیب هیات اجرایی خارج خواهند شد پس چه چیزی بهتر از تاخیر هر چه بیشتر انتخابات که ضامن ادامه حضور آنها در ترکیب فعلی هیات اجرایی خواهد شد.

این افراد آئین نامه اجرایی و لزوم تدوین آن را دست مایه ای برای طرح خواسته خود مبنی بر تعویق انتخابات و پیگیری آن کرده اند به خصوص که بررسی در هیات اجرایی و تصویب توسط مجمع و کمیته بین المللی المپیک سه گام بزرگی است که پروسه تایید آئین نامه را زمان بر می کند. این موضوع در گزارش خبرگزاری مهر با عنوان «سه سنگ بزرگ در مسیر انتخابات کمیته ملی المپیک/ اسفند دود می شود؟» مطرح شده بود.

بعد از نشست انتخاباتی که روز گذشته برگزار شد، نشست روز سه شنبه(۵ بهمن) اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هم در رقم زدن سرنوشت انتخابات پیش رو تعیین کننده خواهد بود. با روندی که در کمیته ملی المپیک در حال طی شدن است، اگر در این نشست یا نشست دو هفته دیگر اعضای هیات اجرایی تصمیم به لغو انتخابات ۱۷ اسفندماه و تعویق آن گرفته شد، نباید خیلی تعجب کرد به خصوص که وزارت ورزش هم بی میل به این تعویق نیست.

نشست روز سه شنبه اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، یکصدمین نشست آنهاست که با دو روز تاخیر برگزار می شود.

کد خبر 5407518

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =