تاخیر بدموقع در برگزاری صدمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک

یکصدمین نشست اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که قرار بود فردا برگزار شود به تاخیر افتاد.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق روال طبیعی در برگزاری هر دو هفته یکبار نشست اعضای هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی المپیک، فردا یکشنبه باید نشست جدید آنها برگزار شود اما شرایط برخی اعضا باعث لغو و جابه‌جایی زمان برگزاری این نشست شده است.

این در حالی است که در پیش بودن انتخابات کمیته ملی المپیک (۱۷ اسفندماه) و لزوم تدوین آیین نامه انتخاباتی و تایید آن در هیات اجرایی و سپس کمیته بین المللی المپیک، می طلبد تا این نشست ها منظم‌تر و حتی با فاصله زمانی کمتر برگزار شود.

کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مورد به خبرنگار مهر گفت: برخی از اعضای هیات اجرایی درگیر سفرهای کاری هستند و به همین دلیل امکان برگزاری نشست در زمان مقرر همیشگی وجود نداشت به همین دلیل این نشست را با تاخیر دو روزه برگزار می کنیم.

وی همچنین در مورد آیین نامه انتخاباتی کمیته ملی المپیک که تدوین آن برای انتخابات پیش رو در دستور کار است، خاطرنشان کرد: از آنجا که اساسنامه جدید مبنای کار است، آئین نامه انتخاباتی قبل باید بازنگری شود. انجام این کار توسط ستاد انتخاباتی آغاز شده است. سعی ما بر این است که آیین نامه موردنظر تا سه شنبه آماده شود تا در نشست هیات اجرایی بررسی و مصوبه لازم برای ارسال به کمیته بین المللی المپیک را بگیرد.

سعیدی تاکید کرد: البته قولی در این مورد نمی دهم. در صورتی که تدوین آیین نامه به نشست روز سه شنبه نرسد برای بررسی و تصویب آن نشست فوق العاده تشکیل خواهیم داد.

در هر صورت اینکه نشست جدید هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با دو روز تاخیر، سه شنبه (۵ بهمن ماه) برگزار خواهد شد. بررسی فرآیند انتخابات کمیته ملی المپیک، بررسی و تصویب یک آیین نامه داخلی (تشریفات) و رسیدگی به درخواست ها از دستورالعمل های این نشست خواهد بود.

نشست پیش روی اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک یکصدمین نشست آنها به حساب می آید. این نشست برخلاف دیگر جلسات بدون مهمان برگزار خواهد شد.

کد خبر 5405696

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =