کشف دپوی سیگار و لوازم آرایش فاسد/دستگیری سارق کانکس‌ ساختمانی

در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف ۲۵ فقره موبایل قاپی

در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شد سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ موبایل قاپ با ۲۵ فقره سرقت در شرق تهران خبر داده است.

وی گفت: با توجه به افزایش قاپ زنی موبایل در محدوده کلانتری ۱۴۷ گلبرگ توسط ۲ موتورسوار طرح شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات محلی از محل‌های سرقت، چهره سارقان شناسایی و تصویری از آن‌ها در اختیار تیم‌های کلانتری قرار داده شد، افزود: روز گذشته تیم عملیات کلانتری هنگام گشت زنی‌های انتظامی موتورسواران را شناسایی و دستور توقف موتورسیکلت را اعلام کردند.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه هر ۲ متهم در عملیات پلیسی دستگیر شدند، تصریح کرد: در بررسی‌های بیشتر از متهمان یک دستگاه تلفن همراه کشف و متهمان به ۲۵ فقره سرقت معترف شدند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال خران اموال مسروقه ادامه دارد.

کشف دپوی سیگار و لوازم آرایش فاسد/دستگیری سارق کانکس‌ ساختمانی

۱۵۰ میلیارد ریال سیگار و تنباکو فاسد شد

سرهنگ پیام کاویانی رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف ۱۵۰ میلیارد ریال سیگار و تنباکو فاسد و قاچاق در مرکز تهران خبر داد و گفت: در ابتدای این هفته چندین گزارش مردمی مبنی بر دپو سیگار و تنباکو فاسد و تاریخ گذشته در یک انبار کالا در محدوده خیابان مولوی دریافت و بررسی موضوع در دستور کار مأموران نظارت بر اماکن عمومی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات میدانی از صحت گزارش‌های دریافتی اطمینان حاصل کردند و پس از هماهنگی قضائی به محل اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان ۱۴ هزار نخ سیگار و ۱۷ هزار و ۱۱۰ بسته توتون تنباکو فاسد و تاریخ گذشته و قاچاق کشف کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که متهمان با تغییر تاریخ‌های کالا، این اجناس را به تاریخ جدید به بازار مصرف عرضه می‌کردند.

سرهنگ کاویانی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کشفیات این عملیات را ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، ادامه داد: در این رابطه یک متهم دستگیر و با دستور قضائی انبار کالا پلمب شد.

کشف لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد در تهران

سرهنگ نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی از کشف هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ گذشته در عملیات مأموران این پلیس خبر داد و گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر دپو لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ گذشته در یک انبار مرکز بازار، بررسی موضوع در دستور کار مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران این معاونت با انجام تحقیقات میدانی از صحت گزارش‌های دریافتی اطمینان حاصل و پس از هماهنگی قضائی به محل اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ گذشته کشف کنند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران گفت: ارزش کشفیات این عملیات بنا به اظهار نظر کارشناسان ۲۰۰ میلیون ریال است. در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شد.

دستگیری سارق کانکس‌های ساختمان‌های نیمه کاره

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارقی که با جرثقیل کانکس‌های پروژه‌های ساختمانی را سرقت می‌کرد، خبر داد و گفت: متهم اموال سرقتی را در کانال شخصی خود در فضای مجازی می‌فروخت.

وی اظهار داشت: با وقوع چند فقره سرقت کانکس‌های نگهبانی مقابل پروژه‌های ساختمانی در محله وردآورد بررسی موضوع در دستور کار عملیات کلانتری مربوط قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات محلی مأموران کلانتری، به دست آمد فردی حدوداً ۳۰ ساله با استفاده از یک دستگاه جرثقیل به پروژه‌های ساختمانی مراجعه و پس از اطمینان از عدم حضور نگهبان در محل، کانکس و مصالح ساختمانی را سرقت می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: با کنترل محل‌های احتمالی سرقت، متهم که برای سرقت به ساختمانی نیمه کاره مراجعه کرده بود، دستگیر و پس از انتقال به کلانتری به ۴ فقره سرقت مشابه و فروش اموال سرقتی در کانال شخصی خود در فضای مجازی اعتراف کرد.

دستگیری سارق با ۱۱ دستگاه ضبط خودرو

سرهنگ پیمان لطیفی سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق لوازم خودرو محله خلیج خبر داد و گفت: از خودروی متهم ۱۱ دستگاه ضبط خودرو مسروقه کشف شد.

وی اظهار داشت: در رصدهای اطلاعاتی به دست آمد در ایام تعطیل شکایت شهروندان مبنی بر سرقت ضبط خودرو در اطراف باغ پرندگان افزایش داشته است که تیمی از مأموران کلانتری خلیج فارس مسئولیت پرونده را برعهده گرفتند.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که راننده یک دستگاه خودروی سواری با شناسایی خودروهایی که ایمنی کمتری دارند ضبط آنها را سرقت می‌کند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: تحقیقات پلیسی ادامه تا اینکه مأموران راننده خودرویی را حین سرقت یک دستگاه ضبط خودرو مشاهده که بلافاصله خودروی متهم متوقف و راننده خودرو دستگیر می‌شود.

این مقام پلیسی افزود: در بررسی‌های بیشتر از خودروی متهم، ۱۱ دستگاه انواع ضبط خودرو کشف و متهم در کلانتری به بزه انتسابی معترف شد همچنین تحقیقات مأموران برای شناسایی مال باختگان و کشف سایر جرایم متهمان ادامه دارد.

کد خبر 5410316

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha