سامانه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات ایجاد شد

معاون سازمان فناوری اطلاعات از ایجاد سامانه کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات در راستای ارزیابی پیشرفت این شبکه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کریمی نیسیانی معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات امروز در نشست خبری سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر نحوه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات در ۴ لایه اصلی شامل زیرساخت ارتباطی، زیرساخت اطلاعاتی، خدمات و محتوا تعریف شده است که هر یک از این لایه‌ها شامل چندین موارد می‌شود. ما برای هر کدام از وظایفی که در قالب این لایه‌ها به ما واگذار شده است، برنامه‌های مشخصی داریم.

وی با بیان اینکه باید جزئیات و میزان پیشرفت هر یک از تکالیف در کل شبکه محاسبه شود، افزود: در این راستا جلسات متعددی با مرکز ملی فضای مجازی داشته ایم و سامانه کنترل و ارزیابی پروژه شبکه ملی اطلاعات نیز با این هدف ایجاد شده است. اما در نهایت مرکز ملی فضای مجازی به عنوان ناظر، باید درصد پیشرفت پروژه را اعلام کند.

معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در دوره جدید، وزارت ارتباطات شبکه ملی اطلاعات را در یک مدل یکپارچه و ذیل معاونت برنامه ریزی دیده است که بخشی از این مدل یکپارچه ذیل مأموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات باید محقق شود.

کریمی نیسیانی با بیان اینکه برای این مأموریت‌ها در حوزه امنیت، پدافند، فرهنگی، استقلال و تقنینی، ۵ پروژه کلان را آماده کرده و به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات نیز محسوب می‌شود، ارائه کرده ایم و این پروژه‌ها برای تأیید نهایی در اختیار مرکز ملی فضای مجازی قرار گرفته است.

کد خبر 5411713

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =