کوچک‌ترین خطای صهیونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند برای ایران ناامنی ایجاد کند ضمن آنکه کوچک‌ترین خطای راهبردی آنها هم با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو خواهد شد.

سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که دشمنان تلاش دارند صرف هزینه‌های دفاعی برای کشور را به عنوان عاملی منفی در وضعیت زندگی مردم جلوه دهند، گفت: بدون تردید وضعیت معیشتی مردم، اشتغال آنان، چرخیدن چرخ کارخانه‌ها و مهمتر از همه آنها آرامش مردم در گرو امنیت است.

تأمین شغل، پیشرفت اقتصادی و آرامش اجتماعی در سایه اقتدار دفاعی اتفاق می‌افتد

وی افزود: امکانات و تجهیزات نظامی برای امنیت مردم است نه برای نیروهای مسلح، کسانی که شبهه ایجاد می‌کنند اتفاقاً می‌خواهند امنیت را از بین ببرند، می‌گویند به موشک چه نیازی داریم؟ و وضعیت اقتصادی ایران را با دیگر کشورهای منطقه که توانمندی دفاعی ما را ندارند، مقایسه می‌کنند. بی‌گمان تأمین شغل جوانان، جهش علمی، پیشرفت اقتصادی و آرامش اجتماعی همگی در سایه امنیت و اقتدار دفاعی اتفاق می‌افتد.

کوچک‌ترین خطای صهونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

اگر امنیت نباشد همه چیز از بین می‌رود

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات و ناآرامی‌های چند سال گذشته در کشور سوریه، گفت: امنیت کشور سوریه به هم ریخت و همه چیز آن کشور از دست رفت، داعش آمد به پشتوانه آمریکا و عربستان آنجا را ویران کرد و امروز مردم آن کشور برای تهیه معیشت خود با مشکل مواجه هستند. بنابراین اگر امنیت از بین برود همه چیز از بین می‌رود.

مشکلات اقتصادی به خاطر سوءمدیریت و تفکر غیر جهادی است

سردار شکارچی تصریح کرد: اینکه کشور در وضعیت امنیت پایدار همچنان با مشکلات اقتصادی مواجه است به خاطر سوءمدیریت و تفکر غیر جهادی است. البته نباید همه مسئولین گذشته را متهم کرد، اما آن انگشت شماری که در واقع نگاهشان به غرب بوده، برای کشور مشکلات اقتصادی ایجاد کرده‌اند.

افزایش توان دفاعی برای همه کشورهای دنیا ضرورت دارد اما برای کشور ما بیشتر ضرورت دارد چرا که ما دشمنان بیشتری داریم

وی با اشاره به بودجه دفاعی کشورمان در مقایسه با بودجه و هزینه‌های سایر کشورها در این حوزه، گفت: بودجه دفاعی کشور حداکثر حدود ۸ میلیارد دلار است که البته بعضی اوقات کمتر هم بوده است. بودجه نظامی عربستان سعودی ۵۷ میلیارد دلار و آمریکا بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار است یعنی همه کشورهای دنیا به بحث امنیت شأن اهمیت می‌دهند، می‌بینیم که جمهوری اسلامی با حداقل امکانات و هزینه، حداکثر اقتدار دفاعی را آفریده است و این به دلیل «مردم پایه» بودن نیروهای مسلح است که با حداقل بودجه و اعتبارات و امکانات، حداکثر اقتدار و امنیت ایجاد شده است. بدیهی است که افزایش توان دفاعی برای همه کشورهای دنیا ضرورت دارد اما برای کشور ما بیشتر ضرورت دارد چرا که ما دشمنان بیشتری داریم.

رژیم صهیونیستی در ذهن همه ملت‌ها با هر دین و مذهبی منفور است

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر، درباره حضور اسرائیل در منطقه و اینکه این موضوع همواره یکی از خط قرمزهای ایران محسوب می‌شود، حال با توجه به توسعه روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین آیا این حضور می‌تواند موجب تهدید منافع کشورمان شود؟ بیان کرد: رژیم صهیونیستی در ذهن همه ملت‌ها با هر دین و مذهبی منفور است.

کوچک‌ترین خطای صهونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

سردار شکارچی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یک رژیم آدمکش، ظالم و با خلق و خوی درندگی است، امروز صهیونیزم بین الملل فراتر از رژیم صهیونیستی است و در بسیاری از کشورها مثل آمریکا، فرانسه و انگلیس، صهیونیست‌ها حاکم هستند و آنها به نوکرهایشان فشار می‌آورند، یک جای پا به رژیم صهیونیستی بدهند، تا به نوعی از فروپاشی آن جلوگیری کنند. اما دولت‌هایی که به رژیم صهیونیستی جا می‌دهند باید در آینده این آمادگی را داشته باشند که با ملت خودشان با مشکل مواجه شوند چون این ملت‌ها وجود یک چنین رژیم پلیدی را در کشورشان تحمل نخواهند کرد.

کوچک‌ترین خطای راهبردی رژیم صهیونیستی با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو خواهد شد

وی با بیان اینکه از سوی دیگر ما چنین توانی را در رژیم صهیونیستی نمی‌بینیم که بخواهد برای جمهوری اسلامی ناامنی ایجاد کند، تصریح کرد: کوچک‌ترین خطای راهبردی آنها با شدیدترین پاسخ از سوی ما روبه‌رو خواهد شد. این توصیه را به کشورهای منطقه داریم که در واقع نگاهشان باید به کشور قدرتمند ایران به عنوان یک همسایه بسیار مقتدر، مستحکم و مستقل باشد و رابطه شأن را با جمهوری اسلامی تقویت کنند.

چنین توانی را در رژیم صهیونیستی نمی‌بینیم که بخواهد برای جمهوری اسلامی ناامنی ایجاد کند کوچک‌ترین خطای راهبردی آنها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو خواهد شد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، تصریح کرد: تقویت رابطه کشورهای پیرامونی ما با جمهوری اسلامی عامل ایجاد امنیت در آن کشورها خواهد شد. رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که خود را از انزوا خارج سازد، بنابراین به همه جا چنگ می‌زند تا به دنیا بگوید من منزوی نیستم در حالی که به هیچ عنوان یک رژیمی که از دید همه ملت‌ها منفور است هیچ زمانی عزیز و امن نخواهد شد و همیشه در ناامنی به سر خواهد برد.

سردار شکارچی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر، پیرامون سفر سرلشکر باقری به روسیه و مطالب مطرح شده پیرامون خرید تجهیزات و تسلیحات دفاعی و اینکه چه برنامه‌هایی در حوزه دیپلماسی دفاعی با همسایگان در دستور کار است؟ گفت: سفرهای سرلشکر باقری و همچنین حضور مسئولان دفاعی و نظامی سایر کشورهای جهان در ایران در قالب دیپلماسی دفاعی و با هدف افزایش مناسبات نظامی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: این همکاری‌ها با هدف تقویت امنیت منطقه انجام می‌شود و الحمدالله دستاوردهای بسیار خوبی داشته است. ما در مسابقات نظامی ارتش‌های جهان که هر ساله برگزار می‌شود در بسیاری از کشورها حضور پیدا می‌کنیم و در بخشی از رشته‌ها نیز میزبان هستیم. بنابراین برای تعامل همه جانبه با دیگر کشورها با هدف توسعه و عمق بخشی امنیت قراردادهایی را منعقد می‌کنیم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران نگاهمان به منطقه پیرامون خود، برخلاف آن چیزی که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و دشمنان ما تبلیغ می‌کنند، نگاه ایجاد امنیت است. اگر رزمایش مشترک انجام می‌دهیم یا در جایی حضور پیدا می‌کنیم برای تقویت امنیت است، برخلاف حضور آمریکایی‌ها که هر جا می‌روند ناامنی به همراه می‌برند. به عنوان نمونه در رزمایش مشترکی که اخیراً با روسیه و چین در دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار کردیم هدف، تأمین امنیت تجارت بین المللی در اقیانوس‌ها و آب‌های آزاد بود.

آمریکایی‌ها باید از این منطقه اخراج شوند / آنها کانون ناامنی روی کره زمین هستند

با برقراری دیپلماسی دفاعی و مراودات نظامی به دنبال کمک به یکدیگر و تبادل تجربیات در راستای تأمین امنیت منطقه هستیم تا در سایه آن اقتصاد کشور و معیشت مردم سامان یابد

سردار شکارچی اظهار داشت: برای اینکه اثبات کنیم نیازی به حضور آمریکایی‌ها در این منطقه نیست و با همکاری می‌توانیم امنیت خودمان را تأمین کنیم. بارها به کشورهای پیرامون خود نیز این نکته را گوشزد کرده‌ایم که حضور آمریکایی‌ها در منطقه، ناامنی را به ارمغان می‌آورد. آمریکایی‌ها باید از این منطقه اخراج شوند آنها کانون ناامنی روی کره زمین هستند. بنابراین با برقراری دیپلماسی دفاعی و مراودات نظامی به دنبال کمک به یکدیگر و تبادل تجربیات در راستای تأمین امنیت منطقه هستیم تا در سایه آن اقتصاد کشور و معیشت مردم سامان یابد.

کوچک‌ترین خطای صهونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا نیروی دریایی سپاه همانند نیروی دریایی ارتش به دنبال حضور در آب‌های دوردست و بین المللی است؟ گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه مأموریت شأن کاملاً تفکیک شده است. جاهایی باید هماهنگی و هم‌افزایی داشته باشند. علاوه بر اینکه مأموریت‌های آنها کاملاً شفاف و مشخص است و به همدیگر کمک می‌کنند. این به معنای دخالت در مأموریت دیگری نیست. اگر رزمایش مشترک برگزار می‌کنند، نیت، هماهنگی و هم افزایی و حمایت از مأموریت یکدیگر است. نیروهای مسلح ما خوشبختانه یکپارچه، بسیار متحد و منسجم هستند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

کد خبر 5422921

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha