«محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه» شعار سال محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دانش بنیان شدن یعنی رسوخ علم، اندیشه و دانش در سیستم و هرگاه این اتفاق بیفتد، محیط زیست کمتر تخریب شده و شرایط محیط زیستی کشور ارتقا می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی سلاجقه در آئین دیدار نوروزی با کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست، با تبریک حلول سال نو و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۱ را به نام «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری کردند و این نامگذاری نه به مثابه یک شعار بلکه فرمانی از سوی فرمانده است و بر همه ما تکلیف است که با تبعیت از فرماندهی، برای تحقق این فرمان بکوشیم.

وی با اشاره به شعار محیط زیستی سال، گفت: ما در سازمان حفاظت محیط زیست و هم سو با شعار سال حضرت آقا، یک شعار محیط زیستی برای امسال پیشنهاد کردیم که عبارت است از: «محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه».

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه رئیس جمهور مقرر کرده اند که اعضای هیأت دولت هرماه و حداکثر ۲ ماه می‌بایست گزارشی از اقدامات انجام شده برای تحقق شعار سال ارائه کنند، خاطرنشان کرد: ما از گذشته برای بحث فناوری و دانش بنیان در سازمان حفاظت محیط زیست برنامه داشتیم که پس از نامگذاری امسال، این بحث شتاب بیشتری خواهد گرفت.

سلاجقه در ادامه تصریح کرد: متأسفانه شواهد حاکی از آن است که شرایط اقلیمی کشور در سال جاری وضعیت چندان مطلوبی نخواهد داشت. دو مقوله آب و ریزگردها، از مباحث اساسی است که سازمان محیط زیست باید برای مدیریت آن مجهز شود.

وی، افزود: مطمئناً آنچه در عرصه محیط زیست کشور اتفاق می‌افتد، جدای از قانون نخواهد بود و از این پس، هیچ کلنگ بدون مجوزی بر زمین نخواهد خورد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم تلاش برای کوتاه کردن فرآیندها، گفت: سال ۱۴۰۱ علاوه بر تاکید بیشتر بر مباحث فناورانه و دانش بنیان، تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی و پایش های زیست محیطی را با دقت بیشتر پیگیری خواهیم کرد و از تمام ظرفیت‌های کشور بهره می‌گیریم.

سلاجقه، مردم پایه بودن محیط زیست را به معنای استفاده از ظرفیت مردم برای حفظ و ارتقای محیط زیست کشور دانست و تصریح کرد: امیدوارم امسال، سال شعار نباشد بلکه سال تحقق فرمان باشد.

وی، متذکر شد: دانش بنیان شدن یعنی رسوخ علم، اندیشه و دانش در سیستم و هرگاه این اتفاق بیفتد، محیط زیست کمتر تخریب شده و شرایط محیط زیستی کشور ارتقا می‌یابد.

سلاجقه با بیان اینکه ما در سازمان حفاظت محیط زیست میثاق می‌بندیم در راه تحقق فرمان سال کوشش کنیم، گفت: تلاش‌های بدنه کارشناسی و مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۴۰۰ قابل تقدیر است و ما آماده این که از نظرات بدنه کارشناسی سازمان برای رفع چالش‌های زیست محیطی کشور بهره بگیریم.

کد خبر 5458783

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha