توضیح وزیر علوم درباره احتمال تعویق آزمونها

وزیر علوم گفت: تصمیم نهایی در زمینه تعویق آزمونها بر عهده شورای سنجش و پذیرش آموزش خواهد بود و در مورد این موضوعات تصمیم‌گیرنده شورا است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی زلفی‌گل در حاشیه نهمین جشنواره آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه آیا محدودیت‌یا آیین نامه‌ جدیدی در حوزه پوشش و رفت و آمد در دانشگاه‌ها مصوب شده است؟ توضیح داد و گفت: هیچ محدودیت جدیدی در این زمینه اعمال نشده است؛ البته ضرورتی به پرسش این سؤالات وجود ندارد چرا که جامعه دانشگاهی ما فرهیخته‌تر از آن هستند که نیاز باشد با قوه قهریه با دانشجویان برخورد کنیم دانشجویان خودشان می‌دانند که حضور در دانشگاه‌ها، کلاس و محضر استاد شرایط و حرمت خاصی دارد و باید آن را رعایت کنند.

وزیر علوم ضمن اشاره به اینکه اگر ما بخواهیم با قوه قهریه در حوزه پوشش دانشجویان استفاده کنیم در شأن دانشجویان نیست، افزود: با توجه به اینکه دانشجویان دو سال هم در دانشگاه‌ها حضور نداشتند باید در جریان آیین‌نامه‌های جدید اعم از آموزشی، فرهنگی و پوششی قرار بگیرند و آموزش هایی در این زمینه داده شود.

زلفی گل درباره آخرین تصمیم‌گیری ها در خصوص حذف کنکور گفت: سیاست کلی این است که به سمت تأثیر کمتر کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها حرکت کنیم تا فشارهای روانی به داوطلبان کمتر شود تا در ازای آن تأثیر سوابق تحصیلی نقش پررنگ‌تری برای انتخاب و ورود دانشجویان در دانشگاه‌ها داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌ها که حدود ۱۵ درصد از ظرفیت را تشکیل می‌دهند، بدون شک باید کنکور برگزار شود. برای رشته های پرطرفدار حتما کنکور برگزار می شود

وزیر علوم ضمن بیان این مطلب که براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سوابق تحصیلی تأثیر قطعی در انتخاب داوطلبان برای ورود به دانشگاه ها را خواهد داشت، تصریح کرد: عمده رشته های دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می‌کند.

زلفی گل با اعلام اینکه بخشی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور ۱۴۰۲ اجرایی می شود، در خصوص احتمال تعویق برخی آزمون‌های سراسری گفت:‌ تصمیم نهایی در این زمینه بر عهده شورای سنجش و پذیرش آموزش خواهد بود و در مورد این موضوعات تصمیم‌گیرنده شورا است که تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: شورای سنجش و پذیرش معمولا انضباط آموزشی را در تصمیم‌گیری‌های خود ملاک قرار می‌دهد و در آن یک فرد تصمیم‌گیرنده نیست.

کد خبر 5485580

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =