افتتاح اتاق‌های درس تربیت‌بدنی ویژه دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفت: ایجاد رشته‌های طناب زنی و داژبال در سال جاری و سال آینده جزو برنامه‌های توسعه‌ای خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حمید طریفی حسینی با اعلام برنامه‌های سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در حوزه تربیت‌بدنی اظهار کرد: برنامه‌های تربیت‌بدنی بر پایه تصمیم‌گیری مشارکت محور در قالب برگزاری مسابقات ورزشی، ایجاد کانون‌های ورزشی امید، توسعه زیربنای علمی تربیت‌بدنی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، ایجاد اتاق ورزش در مدارس و تأمین تجهیزات، برگزاری جشنواره نشاط، ایجاد و توسعه رشته‌های ورزشی جدید در دو بخش طناب زنی و داژبال، جشنواره ورزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به مناسبت روز ملی پارالمپیک و برگزاری جشنواره روش تدریس مبتنی بر بازی و فعالیت بدنی است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور افزود: طبق آمایش سرزمینی، ۲۱ فضای موجود در مدارس وجود دارد که امکان تبدیل آن‌ها به اتاق بازی و ورزش و تجهیز آن‌ها وجود دارد؛ برای ۱۳ مدرسه سال گذشته ابلاغ اعتبار ۳۰۰ میلیون ریالی انجام‌شده و برای ۲۲ مدرسه نیز ابلاغ اعتبار برای سال جاری انجام شده است که این اتاق‌های درس تربیت‌بدنی در مهرماه به‌صورت همزمان افتتاح خواهند شد.

معاون وزیر بیان کرد: جشنواره نشاط به‌عنوان برنامه‌های شاد و پرنشاط و با محوریت ورزش خانوادگی و تقویت ارتباطات خانوادگی، برای اجرا در سال تحصیلی جاری در نظر گرفته‌شده است. این برنامه به‌عنوان اولین برنامه حوزه تربیت‌بدنی در بسته تحولی ارائه خدمات آموزشی، پرورشی، توان‌بخشی و ورزشی خانواده محور گنجانده و اجرایی آن در ۱۰ درصد مدارس در هر استان هدف‌گذاری شده است.

طریفی حسینی اظهار کرد: تأمین تجهیزات و آموزش مربیان ورزش از الزامات ایجاد رشته‌های جدید است و ایجاد رشته‌های طناب زنی و داژبال در سال جاری و سال آینده جز برنامه‌های توسعه‌ای خواهد بود.

وی همچنین خبر داد: با هدف فراگیر کردن فعالیت و افزایش تحرک در تمامی کلاس‌های درس، جشنواره روش تدریس مبتنی بر بازی و فعالیت بدنی در سال تحصیلی پیش رو اجرا خواهد شد. در تعامل با معاونت آموزشی سازمان، رویکرد جشنواره الگوهای برتر تدریس در سال جاری و در دوره‌ای دبستان و پیش‌دبستان مبتنی بر بازی تعیین‌شده است و در کاربرگ ارزیابی تدریس، شاخص‌هایی برای ارزیابی میزان استفاده از بازی و فعالیت بدنی و تأثیرگذاری نوع فعالیت بدنی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

کد خبر 5493177

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha