در حوزه پهپادی در منطقه دست برتر و بالاتر را داریم

سخنگوی نیروهای مسلح گفت: ما با دارا بودن دست بالاتر در حوزه پهپادی در منطقه، همه نیازهای خود را تأمین می‌کنیم و نیروهای مسلح می تواند با سایر کشورها برای تولید پهپادهای شناسایی همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ارتباط تلویزیونی با شبکه خبر درباره سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تاجیکستان گفت: سفرهای رئیس ستادکل نیروهای مسلح به کشورهای خارجی، تحت عنوان دیپلماسی دفاعی و امنیتی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی صورت می‌گیرد. این سفرها، دستاوردهای بسیار خوبی برای ما و کشورهای مقصد این سفرها دارد. از جمله کشور تاجیکستان که اخیراً سرلشکر باقری به این کشور سفر کرد.

وی در مورد محورهای سفر رئیس ستادکل نیروهای مسلح به تاجیکستان اظهار کرد: یکی از توافقات و موضوعات این سفر در رابطه با مبارزه با تروریسم منطقه‌ای و بین‌المللی بود. به ویژه اینکه آمریکا یکی از خواسته‌های توسعه تروریسم در منطقه و به ویژه کشورهای پیرامونی ما و کشورهای آسیای مرکزی است که توافق خوبی در این‌باره صورت گرفت. امنیت مرزها دیگر و برگزاری رزمایش مشترک با تاجیکستان جزءسایر موضوعات در دستور کار این سفر بود.

سردار شکارچی تأکید کرد: همکاری برای مقابله با جرائم سازمان‌یافته همچون موادمخدر و امثال آن‌ها، تبادل آموزش بین نیروهای مسلح دو کشور و همچنین همکاری‌های منطقه‌ای جزو سایر موضوعات مطرح شده در این سفر بود. اهمیت این موضوعات به دلیل این است که هم تاجیکستان و هم جمهوری اسلامی ایران، کشورهای هم مرز با افغانستان هستند و به هر حال مشترکاتی در این زمینه داریم که باید همکاری‌های منطقه‌ای در راستای مسائل دفاعی و امنیتی صورت می‌گرفت.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: در حاشیه سفر سرلشکر باقری به تاجیکستان، یک کارخانه تولید پهپادهای شناسایی در تاجیکستان افتتاح شد. با توجه به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تولید پهپاد این کارخانه صرفاً پهپادهای شناسایی را تولید خواهد کرد و در راستای همکاری‌های منطقه‌ای ما بسیار مؤثر خواهد بود. ما در حوزه پهپادی در منطقه دست برتر و بالاتر را داریم و همه نیازمندی‌های دفاعی و امنیتی خودمان را تأمین می‌کنیم. اما در ارتباط با سایر کشورها فعلاً برای صادرات یا تولید پهپادهای شناسایی در آن کشورها همکاری‌های دو جانبه و چندجانبه داریم.

کد خبر 5494078

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =