ضرورت تسریع در آماده سازی سند چشم‌انداز پیشرفت شهر همدان

همدان- رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان تاکید کرد: سند چشم‌انداز پیشرفت شهر همدان هرچه سریع‌تر آماده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی دوشنبه در نطق پیش از دستور جلسه صحن با اشاره به اهمیت و ضرورت تدوین برنامه راهبردی و سند چشم‌انداز پیشرفت شهر و با دفاع از کلیت آن، اظهار کرد: در سنوات گذشته سند چشم‌انداز ۲۰ ساله مطرح و شهر داری با تلاش به منظور تحقق آن، قراردادی با مشاور منعقد کرده است اما این سند هنوز ابهاماتی دارد.

وی با بیان اینکه شهر برای رشد در همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به ویژه شهرسازی نیازمند نقشه راه و الگویی است که تمام اقتضائات را پیش‌بینی کند، گفت: متأسفانه دچار نوعی روزمرگی شده‌ایم و هر کس برای احداث بنا در شهر اقدام می‌کند و مسئولان نیز از روی خوش‌بینی مجوز می‌دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان بیان کرد: در بسیاری از ظرفیت‌ها و فضاهای خالی سطح شهر بدون الگو ساخت و سازها انجام می‌شود.

صفری‌افلاکی با تأکید بر اینکه گاهی تصمیمات نقطه‌ای و بدون در نظر گرفتن ملاحظات اتخاذ می‌شود، افزود: گاهی عنوان می‌کنند که تدوین چشم‌انداز بعد از تصویب طرح جامع شهری باشد که این موضوع قابل پذیرش نیست.

وی با بیان اینکه طرح جامع شهری در افق ۱۰ ساله تدوین می‌شود، تصریح کرد: اما در چشم‌انداز پیشرفت شهر محدودیتی نداریم و برنامه‌ریزی صورت گرفته در این حوزه در کلیات باید مقدم بر همه چیز باشد و ممکن است در فروع قابل اصلاح باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان ادامه داد: بودجه‌ریزی در شهرداری باید بر اساس یک الگو باشد و فکر نمی‌کنم در بودجه ارائه شده به شورا بتوانیم بیش از ۱۰ درصد در جابجایی‌ها مؤثر باشیم.

صفری‌افلاکی با طرح این سوال که عمده بودجه بر اساس چه ضابطه، الگو و نقشه راهی تدوین می‌شود، خاطرنشان کرد: از بودجه‌ریزی تا نقشه تفصیلی و طرح جامع باید بر اساس سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی شهر همدان باشد.

وی با تأکید بر اینکه شورای شهر باید تدوین سند چشم‌انداز پیشرفت شهر را در اولویت و دستور کار قرار دهد، یادآور شد: شرکت مشاور باید اقدامات انجام شده در این خصوص را در صحن شورا ارائه دهند و شورا نیز برای اتمام هر چه سریع‌تر آن کمک کند.

کد خبر 5497263

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =