نماد استقلال در فرابورس هفته آینده باز می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: شاید در هفته آینده نماد استقلال را در فرابورس ببینیم تا مردم بتوانند آن را خرید و فروش کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر حسین قربان‌زاده در گفت‌وگویی تلویزیونی در خصوص باز شدن نماد ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: نماد استقلال به زودی باز می‌شود چرا که کارهای آن زودتر انجام شده است. صورت‌های مالی ۶ ماهه از طرف سازمان حسابرسی انجام شده و فکر می‌کنم در هفته آینده نماد استقلال را در فرابورس ببینیم تا مردم بتوانند خرید و فروش کنند.

وی ادامه داد: نماد پرسپولیس نیز با یک فاصله باز خواهد شد. چرا که برخی از مستندات و رفت و برگشت بین حسابرس و مدیران مالی شرکت وجود داشته، عقب افتاده اما آن هم باید در هفته‌های آتی ببینیم. این اتفاقات باید در سه هفته آینده رخ دهد. این تأخیر به دلیل این است که بازار سرمایه در شرایط مناسبی نیست. این اتفاق باید زمانی رخ می‌داد که سهامدار خرد هم از این نظر متضرر نشود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: ۷۱۰ میلیارد برای دو باشگاه وجود داشت. ۳۵۹ میلیارد باشگاه استقلال و ۳۵۰ میلیارد هم باشگاه پرسپولیس در اختیار دو باشگاه هست. مصارف این منابع باید توسط یک کمیته‌ای که به تأیید دو وزارتخانه اقتصاد و ورزش رسیده، استفاده شود. نکته این است که ۲ امکان وجود دارد تا از مصرف بی‌رویه این سرمایه جلوگیری شود.

یک، شفافیت و دو همین کمیته مصارف که به مصارف نظارت دارد. استفاده از این منابع حتماً باید به ترتیبی مهیا شود که صرف سرمایه‌گذاری شود. حتماً رویکرد این سرمایه‌گذاری ورزشی است. این سرمایه‌گذاری باید کوتاه‌مدت و سود ده باشد و امکان نقد شدن ۲، سوم آن وجود داشته باشد. ۶۵ درصد از منبع مالی حاصل از پذیره‌نویسی سرخابی‌ها باید صرف سرمایه‌گذاری، ۲۵ درصد صرف پرداخت بدهی و ۱۰ درصد صرف بازارگردانی شود.

کد خبر 5518945

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha