هوای اصفهان ناسالم است/ ۲ ایستگاه بر مدار قرمز آلودگی

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان، در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های احمد آباد با شاخص ۱۴۴، باهنر با شاخص ۱۴۱، پروین و جی با شاخص ۱۴۳، فرشادی با شاخص ۱۱۸، فیض با شاخص ۱۱۲ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۱ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۵۶ و خیابان استانداری با ۱۵۲ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

هفت ایستگاه پایش در خیابان‌های انقلاب، باغ غدیر، رودکی، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز قطع بوده است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۱۹، زرین شهر با شاخص ۱۲۰، خمینی شهر با شاخص ۱۴۲ ناسالم برای گروه‌های حساس و دولت آباد و نجف آباد با شاخص ۱۵۲ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با شاخص ۹۹ و شاهین شهر با شاخص ۹۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا پایان هفته در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5524505

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha