کمک‌های مردم به انجمن کلیوی بیش از ۱۷ درصد افزایش دارد

زنجان-مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور گفت: طی سالجاری کمک‌های مردم و خیری به انجمن کلیوی بیش از ۱۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، اعظم پناهی ظهر چهارشنبه در گردهمایی مدیران انجمن کلیوی سراسر کشور در زنجان، با بیان اینکه این انجمن در سال ۵۹ با فعالیت خانواده‌ها و بیماران شکل گرفت، گفت: در سال ۶۴ با اخذ پروانه بهره برداری وزارت کشور به ثبت رسید.

وی اظهار کرد: اهداف اصلی انجمن، آموزش، پیشگیری و مشاوره در خصوص بیماری‌های کلیوی است و تدارک برنامه‌های هنری، فرهنگی، هنری و ورزشی و ارائه خدمات امدادی، حقوقی، درمانی، حمایتی، دارویی و توانمند سازی را در بر می‌گیرد.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور گفت: این انجمن حدود ۱۸۰ نمایندگی در سراسر کشور دارد و هم اکنون بیش از ۱۰۰ هزار بیمار پیوندی و دیالیزی را تحت پوشش قرار دارند.

پناهی تاکید کرد: حمایت‌های مورد نیاز فعلی با توجه به هزینه‌های درمانی و معیشتی در پیوند کلیه و بیماران در خصوص تامین آنها و همچنین کاهش آلام آنها حمایت مورد نیار متعددی را در بر می‌گیرد.

وی افزود: آمار عمل پیوند کلیه در سال ۹۹ به تعداد حدود ۶۰۰ نفر انجام شده که این تعداد در ۱۴۰۰ به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور ابراز داشت: درآمد ناشی از کمک‌های مردم و خیرین در سال ۹۹ بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان بوده و نسبت به سال ۹۸، رشد ۳۶ درصدی داشته و درآمد فیزیکی نیز با رشد ۹ درصدی بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان بود.

پناهی بیان داشت: از اول امسال تاکنون، کمک‌های مردم و خیری به این انجمن افزایش ۱۷ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹، هزینه کمک به بیماران در مقایسه با سال گذشته آن، افزایش ۳۸ درصدی بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان بوده و درآمد ناشی از کمک خیرین در سال ۹۹، مبلغ چهار میلیارد و ۹۹۴ میلیون تومان بود که نسبت به سال ماقبل آن، ۲.۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور تصریح کرد: کمک دریافتی از خیرین در سال ۱۴۰۰، تاکنون چهار میلیارد و ۸۹۸ میلیون تومان بود و کمک‌های پرداختی به بیماران بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۱۳ میلیون تومان بوده است.

پناهی ابراز داشت: در سال گذشته ۹ هزارو ۵۲ عدد کارت دیالیز در کشور صادر شده و این تعداد در سه ماهه اول امسال چهار هزار و ۱۲۷ کارت بوده است و از طرفی ۶ دستگاه دیالیز به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال در انجمن مرکزی تامین و با هماهنگی وزارت بهداشت جهت استفاده مناطق محروم ارسال شده است.

وی اظهار داشت: از زمان تصدی ریاست این انجمن در سال ۹۹ تاکنون، رویکرد فعالیت‌ها و با هماهنگی هیات مدیر، نگاه بیمار محور بوده است.

کد خبر 5532232

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha