پایان تلاش آزادکاران ایران با کسب دو مدال طلا و یک برنز

نمایندگان کشودمان در پایان رقابت های بین المللی کشتی آزاد رنکینگ اتحادیه جهانی به ۲ مدال طلا و ۱ مدال برنز دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت‌های بین المللی کشتی تونس به عنوان یکی از مسابقات رنکینگ دار اتحادیه جهانی طی روزهای ۲۵ و ۲۶ تیرماه برگزار شد که در پایان ۵ نماینده اعزامی کشورمان به ۲ مدال طلا و ۱ مدال برنز دست یافتند.

در پایان این مسابقات یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا و علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم و احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

بر اساس اعلام قبلی کادر فنی چرخه نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم در این مسابقات برگزار شد که علیرضا سرلک و محمد نخودی به عنوان نفرات برتر اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم شناخته شدند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای و با حضور ۶ کشتی گیر در ۲ گروه ۳ نفره برگزار می‌شود، احمد محمدنژاد جوان و علیرضا سرلک به همراه اودیت از هند به مصاف هم می‌روند که دیدار بین نمایندگان کشورمان با نتیجه ۲ بر صفر به نفع سرلک پایان یافت. در دیدار بعد جوان با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب اودیت از هند شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. سرلک در مبارزه بعدی با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل اودیت از هند به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۷ توماس گیلمان قهرمان جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. سرلک در این دیدار با توجه به عدم حضور هورست لهر از آلمان به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که با حضور ۳ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل سزار آلوان از برزیل به پیروزی رسید. وی در دور پایانی مقابل ساگار جاگلان از هند با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای و با حضور ۷ کشتی گیر در ۲ گروه ۳ و ۴ نفره برگزار می‌شود، محمد نخودی و علی سوادکوهی در گروه A به مصاف هم رفتند که سوادکوهی با نتیجه ۵ بر ۵ مقابل نخودی به پیروزی رسید. نخودی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۳ گئورگیوس کوگیومتسیدیس از یونان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر چندر مارستیلر از آمریکا را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نخودی برای حضور در دیدار فینال با نتیجه ۱۰ بر صفر بالیان گوراو دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. نخودی در در دیدار پایانی بولات ساکایف از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. سوادکوهی نیز در مقابل مارستیلر از آمریکا با نتیجه ۹ بر ۶ شکست خورد و در دور بعد با نتیجه ۳ بر ۱ کوگیومتسیدیس را از پیش رو برداشت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کد خبر 5540906

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha