قیمت مسکن در تهران متری ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شد

بانک مرکزی در گزارشی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران طی تیر ماه امسال را ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در هر متر مربع اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی گزارش وضعیت بازار مسکن شهر تهران در تیرماه امسال را اعلام کرد که بر این اساس متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در ۴۱ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

همچنین در تیرماه امسال ۱۰ هزار و ۲۹۴ فقره معامله مسکن ثبت شد که نسبت به ماه گذشته که این شاخص ۱۳ هزار و ۸۷۴ فقره معامله بود کاهش ۲۵.۸ درصدی و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل (تیر ۱۴۰۰) که ۵ هزار و ۷۱ واحد معامله مسکن انجام شد، افزایش ۱۰۳ درصدی نشان می‌دهد.

متوسط قیمت مسکن نیز در تیرماه امسال نسبت به خرداد سال جاری که متوسط قیمت هر متر مسکن ۳۹ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود افزایش ۵.۸ درصدی داشته است اما نسبت به تیرماه سال گذشته که این شاخص متری ۳۰ میلیون تومان بود افزایش ۳۸.۸ درصدی نشان می‌دهد.

اجاره بهای مسکن

گزارش بانک مرکزی می‌افزاید: رشد اجاره بهای مسکن در تیرماه امسال نسبت به تیرماه سال گذشته در شهر تهران ۴۷.۴ درصد و در کل کشور ۵۲.۳ درصد بوده است.

همچنین رشد ماهانه اجاره بهای مسکن هم در شهر تهران و هم در سایر مناطق شهری ۴.۵ درصد برآورد شده است.

گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران

بر اساس اعلام بانک مرکزی گران‌ترین منطقه پایتخت از نظر بازار مسکن در تیرماه امسال منطقه یک با متوسط متری ۸۳ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ارزان‌ترین منطقه، منطقه ۱۸ با متوسط متری ۲۰ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۸۰۰ تومان بوده است.

بیشترین معاملات در منطقه ۵ با هزار و ۵۰۲ فقره و کمترین تعداد معاملات ثبت شده مسکن در منطقه ۱۹ با ۵۶ فقره بوده است.

کد خبر 5552195

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha