میزان ورودی سدهای پنج‌گانه تهران به بیش از ۴۸ میلیون مترمکعب رسید

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با ثبت ۲۸.۵ میلیمتر بارش از ‏ابتدای مرداد تا کنون، میزان ورودی به مخازن سدهای استان به بیش از ۴۸ میلیون ‏متر مکعب رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت آب منطقه‌ای تهران، محمد شهریاری اظهار داشت: با اینکه میزان بارش‌ها از اول مرداد ماه سال جاری تا کنون، در مقایسه با بارش ۶.۵ میلیمتری مدت مشابه مرداد ماه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب شرب تهران به ۵۴۳ میلیون متر مکعب رسیده که این میزان نسبت به روز مشابه سال گذشته که ۶۴۶ میلیون متر مکعب بود، با کاهش ۱۰۳ میلیون مترمکعبی روبرو شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تا کنون، میزان ورودی به مخازن سدهای پنجگانه استان تهران به ۱۰۶۴ میلیون متر مکعب رسید، گفت: این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۲۷۰ میلیون متر مکعب بود که حدود ۱۶ درصد کاهش یافته است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به بارندگی‌های اخیر در مردادماه و ثبت رکورد جدید به جهت مقدار بارندگی‌ها در مقایسه با متوسط بلندمدت، خاطرنشان کرد: از ابتدای مهر ۱۴۰۰ تاکنون ۲۰۸.۶ میلیمتر بارش در حوزه عملکرد استان تهران به ثبت رسیده که این میزان در مقایسه با متوسط بلندمدت که ۲۷۴.۷ میلیمتر است، همچنان با کاهش همراه است.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر در بالادست سدها اثر افزایشی بر ورودی مخازن سدها گذاشته که این افزایش حدوداً معادل ۱۶.۵ میلیون مترمکعب بوده و بیشترین میزان تاثیر نیز در حوزه شرق تهران و سد ماملو بوده است، ادامه داد: حجم ذخایر آبی سدهای ماملو، لتیان و لار، در حال حاضر به ترتیب ۶۵ و ۴۸ و۷۵ میلیون متر مکعب است که این حجم در روز مشابه سال گذشته به ترتیب ۹۴ و ۵۱ و ۹۷ میلیون مترمکعب بوده است.

وی در خصوص حجم ذخیره آب سدهای امیرکبیر و طالقان افزود: حجم ذخایر آبی سدهای مذکور در حال حاضر به ترتیب ۱۱۴ و ۲۴۱ میلیون متر مکعب است، در حالی که در روز مشابه سال گذشته، حجم ذخایر آبی این سدها، به ترتیب ۱۴۷ و ۲۵۷ میلیون متر مکعب بوده است.

شهریاری با تاکید بر اینکه تامین آب شرب پایدار برای شهروندان جزو مهمترین اولویت‌های این شرکت است ادامه داد: با توجه شرایط اقلیمی کشور، صرفه‌جویی در مصرف آب در بخش‌های مختلف مصرف، امری ضروری است و باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گیرد.

وی گفت: امید است با مدیریت صحیح و تلاش مضاعف خدمتگزاران مردم در صنعت آب و همچنین همراهی عموم شهروندان در رعایت الگوی بهینه مصرف به ویژه در روزهای باقیمانده از فصل تابستان، بتوانیم بدون هیچ مشکل و چالشی شرایط مطمئن و پایداری در زمینه تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان داشته باشیم.

کد خبر 5561119

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha