مناسب سازی تکلیف اول شهرداری/ مدیریت شهری در خدمت نظام آموزش

شهردار تهران گفت: تکلیف اول این است که شهر را مناسب سازی کنیم چرا که شهر ما برای استفاده این عزیزان مناسب نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در مدرسه استثنایی ساریخانی با بیان اینکه تقارن سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس رمز و رازهایی دارد، اظهار کرد: سال تحصیلی را در کنار عزیزانی که قطعاً دارای استعدادهای ویژه ای هستند آغاز می‌کنیم؛ مهم کشف این استعدادها است. هر کس باید با خودش سنجیده شود و رشد کند و آموزش داده شود و در خدمت جامعه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای کودکان استثنایی این است که راحت تر و اجتماعی‌تر زندگی کنند، افزود: نعمت خدمت به این نوجوانان نعمت بزرگی است و ما در مدیریت شهری برای خودمان تکالیفی در خصوص افراد دارای معلولیت در نظر گرفته ایم. تکلیف اول این است که شهر را مناسب سازی کنیم چرا که شهر ما برای استفاده این عزیزان مناسب نیست.

زاکانی ادامه داد: وظیفه دوم ما کمک به مراکز و مجموعه‌های مختلف است که در امر تعلیم و تربیت فعال هستند، علی الخصوص درباره عزیزانی که دارای معلولیت هستند که ما نسبت به آنها مسئولیت ویژه ای داریم.

شهردار تهران با بیان اینکه مساله ایاب و ذهاب این افراد که با مشکل مواجه شده را حتماً حل می‌کنیم، خاطرنشان کرد: خدمت به این افراد دو بخش دارد ابتدا مربوط به مراکزی است که برای خدمت به این مراکز تلاش می‌کنیم و دوم مربوط به خانواده‌ها است که امیدواریم بتوانیم باری از دوش خانواده‌ها برداریم و آلام شأن را کاهش دهیم.

در پایان این مراسم زنگ مهر توسط شهردار تهران نواخته شد.

همچنین در ادامه علیرضا زاکانی شهردار تهران به منظور نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان البرز تهران حضور یافت.

شهردار تهران در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام پایانی ماه صفر، اظهار کرد: پایه‌های علمی هر کشور یکی از ستون‌های ماندگاری هویت آن کشور است.

وی افزود: دبیرستان البرز با قدمت ۱۵۰ ساله در یک موقعیت ممتاز قرار دارد و بسیار خشنودم که این مدرسه امروز آغاز سال تحصیلی را خواهد داشت.

شهردار پایتخت بیان کرد: برای ما مهم است که بتوانیم در مسیر رشد و تعالی قرار بگیریم که این رشد در پرتو بندگی خوب خداست. بندگی خوب خدا نیز در توجه به خود و بهره مندی از همه ظرفیت‌های وجودی و رشد کردن و البته دستمایه این رشد را در خدمت مردم و جامعه قرار دادن است.

زاکانی ادامه داد: انقلاب اسلامی آرزوهای بلندی دارد و فتح قله‌های بلند جهان، مقدمه سازی ظهور و ساختن یک الگو برای شکل گیری یک تمدن نوین اسلامی را از ما می‌طلبد.

شهردار تهران اضافه کرد: آینده فراروی شما است. آینده این ملت را شما رقم می زنید و امیدواریم به لطف الهی پیروز باشید. ما نیز به عنوان مدیریت شهری در خدمت نظام آموزش هستیم.

وی در پایان عنوان کرد: آموزش و پرورش مهمترین بخش دولت است چرا که نیروی انسانی سرمایه هر ملتی است و آنجا که بنیان نیروهای انسانی ساخته می‌شود بدون شک آموزش و پرورش است.

کد خبر 5596478

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha