۱۹ دی ۱۴۰۱، ۱۵:۱۹

توسط نشر سرو؛

کتاب مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی‌پور منتشر شد

کتاب مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی‌پور منتشر شد

کتاب «دایی» مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی پور با مصاحبه و تدوین حسن شیردل و حسین شیردل توسط نشر سرو به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «دایی» مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی پور توسط حسن شیردل و حسین شیردل مصاحبه و تدوین شده که به‌تازگی در ۳۳۹ صفحه با شمارگان ۲۰۰ نسخه در سال ۱۴۰۱ توسط نشر سرو به چاپ رسیده است.

هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد شخص دیگری خاطرات او را بخواند اما اگر این خاطرات به اندازه‌ی کافی جذاب باشند و اطلاعات تجربیات ما برای دیگران مفید باشد، ارزش این را دارد که تجربیات شخصی و دست‌نوشته‌هایمان را در معرض دید و قضاوت دیگران قرار دهیم. یکی از بهترین راه‌های خواندن تاریخ، تجربه آن از دیدگاه دیگران و دیدن دنیا با چشم‌ها و کلمات افراد دیگر است.

در این‌میان خاطرات و نوشته‌های رزمندگان دوران پرافتخار ۸ سال دفاع مقدس برای نسل جوانی که آن دوران را به چشم خویش ندیده اند بسیار جذاب و خواندنی است. کتاب «دایی» یکی از همین خاطره‌نگاری‌های جذاب و خواندنی از دوران دفاع مقدس که می‌تواند مقبول نظر مخاطبین این حوزه بیفتد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«به دایی گفتم: دایی با این عملیاتی که ما انجام دادیم، بعد از جنگ، مارو روی سر خودشون نگه می دارن و حلوا حلوا می کنن، نه؟ حرفم تمام نشده بود که دایی زد پس کله ام. گفت: مرد حسابی به جای اینکه دعا کنی ما تو جنگ شهید بشیم داری فکر می‌کنی که بعد از جنگ برای ما چه کار می کنن؟ سری تکان داد و … یاد آن صحنه که می‌افتم می‌ببینم دایی هنوز دارد از سر افسوس سرتکان می‌دهد. به این فکر می‌کنم که آنها به چه چیزی فکر می‌کردند و دغدغه ما از همان روزها چه بود! او داشت آینده را می‌دید و آرزوی شهادت می‌کرد؛ اما من آینده ام را زنده می‌دیدم. آنها تاریخ را ورق زده بودند و به انتهای کتاب زندگی رسیده بودند و ما هنوز در صفحه اول کتاب تاریخ بودیم…».

کد خبر 5677647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha