«امواج شبهه» در رادیو پراکنده شد/ مستند روایی جریان‌های سیاسی

مدیر رادیو گفت‌وگو با اشاره به برنامه‌های این شبکه در ایام دهه فجر از شاخص‌ترین این برنامه‌ها یاد کرد.

رضا کوچک‌زاده تهمتن مدیر شبکه رادیویی گفت‌وگو رویکرد این شبکه در دهه فجر را بر مبنای جهاد تبیین دانست و به خبرنگار مهر بیان کرد: اکنون که به ایام چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم، در بستر جنگ‌های «نرم»، «شناختی»، «روانی» و «رسانه‌ای» دشمن غربی- صهیونیستی، اقدامات رسانه‌ای در رسانه ملی اهمیتی جدی تر خواهد داشت. خاصه اینکه، در راهبرد دشمن، سیاه نمایی از گذشته و بن‌بست انگاری آینده، نقطه ثقل تبلیغات آنان محسوب می‌شود و بایستی در مقابل این رویکرد، ضمن «تبیین واقعیت‌ها»، به خنثی سازی «جنگ رسانه‌ای» معاندین نیز پرداخته شود.

وی ادامه داد: رادیو گفت‌وگو، در راستای رسالت جریان‌ساز خود و مترتب بر تبیین گفتمان‌های انقلاب اسلامی، در دهه مبارک فجر به برنامه سازی می‌پردازد. به همین منظور تلاش خواهیم کرد تا با تاکید بر گفتمان‌های اصیل انقلاب اسلامی چون «ما می‌توانیم»، «استکبار ستیزی»، «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگانی کشور و همچنین احصاء دیدگاه اندیشمندان غربی پیرامون انقلاب اسلامی، علت رخداد آن و تاثیرات جهانی این اتفاق شگرف، را با برنامه‌هایی پربار و موثر به شنوندگان کنیم.

مستندروایی جریان‌های سیاسی

مدیر رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه این شبکه در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، مجموعه‌ای از برنامه‌ها را در گروه‌های سه‌گانه و مجموعه تولید و تامین شبکه روی آنتن خواهد برد افزود: ویژه برنامه «تاریخ معاصر» با مروری بر جریان‌های انقلاب اسلامی برای تحقق انقلاب، در قالب مستند روایی جریان‌های سیاسی و بن مایه‌های تفکر انقلابی تا رسیدن به ۲۲ بهمن را به تصویر می‌کشد. این برنامه در ایام دهه فجر ساعت ۶:۳۰ پخش می‌شود.

وی ادامه داد: «ایران سربلند» نام برنامه دیگری در رادیو گفت‌وگو است که روز ۲۲ بهمن ساعت ۸ صبح به صورت زنده در قالب یک مجله رادیویی به روی آنتن می‌رود، این برنامه انعکاس دهنده حضور مردم در راهپیمایی تهران و سایر شهرهای ایران خواهد بود و ضمن گفت‌وگو با کارشناسان، مسئولین و گزارشگران، از حال و هوای ۲۲ بهمن در سایر نقاط جهان نیز آگاه خواهد شد.

کوچک‌زاده همچنین درباره دیگر برنامه‌های این شبکه در ایام دهه فجر نیز گفت: «پایش» یکی از دیگر برنامه‌های مستمر این شبکه است که بناست از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به پیگیری مطالبات ۲۰ گانه مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی در دهه پنجم انقلاب، تبیین نیازهای فضای مجازی و بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی بپردازد. پایش نیز در طول دهه فجر، هر روز به مدت یک ساعت از ۱۰ صبح روی آنتن رادیو گفت‌وگو خواهد رفت.

وی ادامه داد: «راه‌نما» عنوان برنامه‌ای در قالب مجله رادیویی است که در آن موضوعاتی با محوریت زن تراز انقلاب اسلامی، زنان نخبه، جوانان و سبک زندگی و تحقق نظام پیشرفته اسلامی، ظرفیت‌ها و چالش‌های سبک زندگی اسلامی در مقابله با ترویج سبک زندگی غربی، انقلاب اسلامی و تحولات اجتماعی نظام سلامت ایران، جوانان نفوذ فرهنگی و تهاجم فرهنگی، تهاجم نرم و سواد رسانه‌ای، سند تحول و تحکیم خانواده، آسیب‌های اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه محور قرار می‌گیرند. این برنامه به مدت یک ساعت در طول دهه فجر هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ به طور زنده پخش خواهد شد.

رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه با امواج شبهه

کوچک‌زاده با بیان اینکه از دیگر مأموریت‌های رادیو گفت‌وگو جریان‌سازی مؤثر بر نخبگان و کنشگران جامعه ایرانی است عنوان کرد: برنامه «امواج شبهه» که برنامه‌ای تخصصی درباره ماهیت‌شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه است در ایام دهه فجر با محوریت انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت. برنامه امواج شبهه بناست در این ایام با ارائه شناخت از ماهیت و اهداف پیدا و پنهان شبکه‌های معاند و نیز در ادامه با افزایش سواد رسانه‌ای، طی فرآیندی علمی و هوشمندانه و مستمر به خنثی‌سازی جنگ نرم و رسانه‌ای معاندان بپردازد. امواج شبهه هر روز ساعت ۱۶ به روی آنتن می‌رود.

وی تاکید کرد: برنامه ۶۰ دقیقه‌ای و تخصصی «ساعت بیست و چهار و یک دقیقه» که در حوزه گفتمان سازی بر پایه علوم شناختی اقدام به برنامه سازی می‌کند در این ایام با نگاهی ویژه به کاربرد علوم شناختی در مسیر رسانه می‌پردازد این برنامه دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود. در این مجموعه برنامه به سیر مدل‌های تکامل یافته تکنیکی و تاکتیکی انقلاب اسلامی در مواجهه و خنثی‌سازی با تحرکات و اقدامات جریانات رسانه‌ای انقلابی و ضد انقلاب خواهد پرداخت.

مدیر رادیو گفت‌وگو ماموریت یکی از برنامه‌های مهم و کمربندی در کنداکتور محتوایی این شبکه را بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم عنوان کرد و گفت: ویژه برنامه «عصر انقلاب» در این ایام هرروز ساعت ۱۸ به طور زنده پخش خواهد شد این برنامه گفت‌وگومحور و تخصصی مواردی مثل بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم، بررسی شاخص‌های دیپلماسی عزتمند و دشمن شناسی، ثبات سیاسی و بازدارندگی دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی، تمدن سازی نوین اسلام و تشکیل امت واحده و تاکید بر استقلال سیاسی کشور را مورد واکاوی قرار می‌دهد.

هر شب ساعت ۲۱ با سودای سیمرغ

کوچک‌زاده با بیان اینکه ویژه برنامه‌ای هم برای جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌ایم گفت: برنامه «سودای سیمرغ» هر روز از ساعت ۲۱ به استقبال جشنواره فیلم فجر خواهد رفت. این برنامه طی یک ساعت با حضور هنرمندان، عوامل و بازیگران فیلم‌ها و منتقدان به بررسی آثار، رویدادها و حواشی چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد. «شب چراغ» برنامه دیگری است که با موضوع جشنواره‌های فجر به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. پخش این برنامه نیز هر شب از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود و قرار است که در قالب یک مجله ترکیبی، جشنواره‌های شعر، فیلم، تئاتر، موسیقی و تجسمی فجر بررسی شود.

وی افزود: در حوزه علم و فناوری دو برنامه اختصاصی در ایام دهه مبارک فجر پخش خواهد شد؛ «فجر دانش» عنوان ویژه برنامه این گروه برای این مناسبت است که هر شب ساعت ۲۰ پخش خواهد شد. این برنامه پیشرفت‌های علمی ایران در ۴۳ سال انقلاب در حوزه‌های نانو تکنولوژی، بی و تکنولوژی، داروهای نوترکیب، هوا فضا و سایر عرصه‌های علمی را بررسی خواهد کرد.

مدیر رادیو گفت و گو با بیان اینکه چالش‌های سیاسی و بین‌المللی انقلاب برای آمریکا و اثربخشی انقلاب در افول آمریکا تغییر نظم نوین جهانی با نقش آفرینی ایران و اذعان اندیشمندان غربی به افول آمریکا مهمترین راهبرد برنامه «خداحافظ آمریکا» در ایام الله دهه فجر است.

علاقه‌مندان می‌توانند شبکه رادیویی گفت‌وگو را روی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳/۵ مگاهرتز دریافت و یا جهت دسترسی به پخش زنده و آرشیو برنامه‌ها از طریق سایت این شبکه به نشانی www.radiogoftogoo.ir و سایت ایران صدا به نشانی http://radio.iranseda.ir/ اقدام کنند.

کد خبر 5697903

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha