منابع حاصل از عوارض دریافت کرایه پارکینگ‌ها بازنگری شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: سازمان حمل و نقل و ترافیک، منابع حاصل از عوارض دریافت کرایه پارکینگ‌ها را مورد بررسی و بازنگری قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص گزارش عملکرد سال ۱۴۰۱ و بررسی برنامه و بودجه سال ۱۴۰۲ معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه آن با حضور سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس و حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری نایب رئیس این کمیسیون، مجید باقری معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک و مجتبی شفیعی مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

تشکری هاشمی در این جلسه خواستار اهتمام ویژه نسبت به موضوع نیروی انسانی شهرداری تهران و استفاده از توانمندی‌های ایشان در سال ۱۴۰۲ شد و گفت: سازمان حمل و نقل و ترافیک، منابع حاصل از عوارض دریافت کرایه پارکینگ‌ها را مورد بررسی و بازنگری قرار دهد.

وی افزود: برای نمونه، موضوعی مانند عوارض پارک محله‌ای می‌بایست در منابع درآمدی گنجانده شود و باید به گونه‌ای پیش برویم تا درآمدهایی مانند درآمد پارکینگ‌ها به شهرداری همان منطقه داده شود.

تشکری هاشمی اظهار کرد: لازم است روند کارها در سازمان‌های شهرداری تهران، تسریع و تسهیل شود و مسائل درون مدیریت شهری آنچنان پیچیده نباشد که برای حل یک مسئله، پیشرفت یک پروژه و انجام یک کار، انرژی زیاد و مدت‌زمان طولانی صرف شود.

وی تصریح کرد: به این منظور، لازم است ساده‌سازی و روان‌سازی امور در مدیریت شهری برای دسترس پذیر تر کردن خدمات شهرداری تهران برای عموم شهروندان در دستورکار قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: لازم است اعتبارات سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه معاونت به خود این واحدها تخصیص یابد و برای نمونه، مأموریت‌های اساسی مانند منابع اختصاصی پلیس راهنمایی و رانندگی، ابتدا به سازمان حمل و نقل و ترافیک واگذار شود و سپس برای اجرا به پلیس راهور تهران ابلاغ شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در خاتمه خاطرنشان کرد: مجموعه‌های سیاست‌گذار مانند معاینه فنی، کنترل کیفیت هوا، کنترل ترافیک و سازمان حمل و نقل و ترافیک، در حوزه مأموریت و مسئولیت خود می‌بایست نقش‌های پررنگ‌تر و موثرتری ایفا کنند.

در این جلسه مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه معاونت حمل و نقل و ترافیک به طور جداگانه، از روند پیشرفت کارها در سال جاری گزارش داده و درخواست کردند تا کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در خصوص برنامه‌های سال ۱۴۰۲، مساعدت بیشتر و توجه ویژه‌تری را نسبت به موضوعات حمل و نقلی که اجرای آنها از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردارند، به عمل آورد.

کد خبر 5697994

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha