۹ فروردین ۱۴۰۲، ۱۰:۱۹

بر اساس داده‌های ۱۱ ایستگاه پایش فعال؛

هوای اصفهان برای دومین روز پیاپی پاک است

هوای اصفهان برای دومین روز پیاپی پاک است

اصفهان- شاخص کیفی هوای اصفهان امروز نهم فروردین ماه براساس داده‌های ۱۱ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۴۰ برای دومین روز پیاپی در وضعیت پاک ثبت شد.

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز چهارشنبه نهم فروردین ماه بر اساس داده‌های دریافتی ۱۱ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۴۰ برای دومین روز پیاپی در وضعیت پاک ثبت شد.

جمشید لقایی با اشاره به اینکه شاخص هوا در ایستگاه‌های فعال شهرداری در تمامی مناطق کلان‌شهر اصفهان امروز در وضعیت سبز ثبت شد، خاطرنشان کرد: شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۴۹، میدان انقلاب با ۴۸، محله رهنان با ۴۶، محله کردآباد با ۳۹، میدان باهنر با ۳۷، خیابان فیض و محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۳۴، خیابان فرشادی با ۲۸، سپاهان شهر با ۲۳ و میرزا طاهر با ۲۰ AQI وضعیت پاک را نشان می‌دهد.

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان ابراز داشت: این کلان‌شهر در ۹ روز سال جدید، چهار روز هوای پاک و پنج روز هوای قابل قبول داشته است.

وی اضافه کرد: کماکان ایستگاه پایش هوا در بولوار کاوه قطع است.

به گزارش مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان پروین با ۹۲ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و سایر ایستگاه‌ها در خیابان‌های استانداری، رودکی، بزرگراه خرازی و خیابان احمدآباد قطع است.

هوای اصفهان برای دومین روز پیاپی پاک است
شاخص هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان- ۹ فروردین

وضعیت هوای امروز منطقه صنعتی سجزی با ۸۵ AQI قابل قبول بوده و ایستگاه‌های پایش هوا در سایر شهرها از جمله مبارکه، شاهین‌شهر، نجف‌آباد، کاشان، زرین‌شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5742488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha