۲۰ تیر ۱۴۰۲، ۱۰:۳۷

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مطرح کرد؛

ثبت رسمی اسناد راه مقابله با جعل و پولشویی

ثبت رسمی اسناد راه مقابله با جعل و پولشویی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت:ثبت رسمی می‌تواند از معاملات معارض، جعل و پولشویی جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در دومین همایش ملی ایده‌های تحول آفرین ثبتی با بیان اینکه بحث دنیای امروز انسان مغز محور است گفت: یکی از برندگان جایزه نوبل اعلام کرد که برای آینده جهان به جای حرکت به سمت کرات دیگر باید به سراغ مغز می‌رفتیم و ناشناخته‌های دنیای مغز را می‌شناختیم.

وی ادامه داد: در مغز شرایط ثبت وقایع ایجاد شده است و همین ثبت مسئله‌ای بسیار پیچیده است که می‌توان آنرا به مجموعه سازمان ثبت نیز تعمیم داد سازمان ثبت می‌توان از بسیاری از جرایم پیشگیری کرده و بسیاری از دغدغه‌ها را رفع کند.

جهانگیر با بیان اینکه زمانی می‌توان ثبت را در جامعه جاری کرد که فرهنگ آن رواج یافته باشد گفت: مردم هنوز اهمیت ثبت رسمی را به خوبی درک نکرده‌اند و به همین دلیل است که با گذشت بیش از صد سال از قانون رسمی ثبت همچنان اسناد عادی درحال مبادله شدن هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: ثبت رسمی می‌تواند از معاملات معارض، جعل، پولشویی، دعاوی کیفری جلوگیری کند و می‌تواند تضمین کننده آینده فرزندان این مرز و بوم باشد اگر مردم بدانند با ثبت رسمی آینده خانوادشان تضمین می‌شود خود برای ثبت رسمی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید اهمیت اسناد رسمی را به مجموعه‌های دولتی بشناسانیم گفت: اگر دولت متوجه شود که اسناد عادی چه ضرری را به سیستم اقتصادی وارد می‌کند خود پیش قدم می‌شود تا فرایند اسناد رسمی اجرایی شود.

جهانگیر با بیان اینکه با تورم قانون مواجه هستیم گفت: تنها راه کمک به مردم ایجاد قوانین جدید نیست بلکه بسیاری از همین قوانین قدیمی منجر به ایجاد مشکلات شده‌اند مشکلات کنونی کمبود قوانین نیستند بلکه فقدان عدم نظارت بر اجرای قوانین است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار کرد: اجرایی نشدن کامل حدنگاری عدم همکاری‌هایی است که به وقوع می‌پیوندد درحال حاضر بسیاری از حرایم با اختلافات حدودی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه هرکجا ثبت رسمی انجام می‌شود امنیت پایدار ایجاد می‌شود گفت: اگر به دنبال ایجاد تحول و کمک به سازمان ثبت هستیم باید راه‌های هرچه بیشتر ضمانت اجرا را ایجاد کنیم.

کد خبر 5833491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha