۱۸ تیر ۱۴۰۳، ۱۰:۲۴

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی:

توجه به بافت فرسوده روستاها موجب کاهش هزینه های الحاق می شود

توجه به بافت فرسوده روستاها موجب کاهش هزینه های الحاق می شود

تبریز-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: زمین‌های موجود در بافت فعلی روستاها که تخریب شده است، می‌تواند با وارد شدن به چرخه توسعه، فرصت های جدیدی برای روستاییان فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت اله سروری در جلسه کمیته تصویب و بازنگری طرح‌های هادی روستایی استان گفت: دهیاران می‌توانند با مصالحه و توافق با صاحبان زمین‌های موجود در بافت اصلی روستا، این زمین‌ها را دوباره به چرخه تولید مسکن وارد کرده و کمبودهای موجود را جبران کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های جمعیتی دولت برای ازدیاد جمعیت افزود: باید به تناسب این برنامه ریزی ها برای تأمین نیازهای اولیه مردم از جمله مسکن نیز واره اندیشی کنیم تا زمینه اجرای موفق این طرح فراهم شود.

سروری با بیان اینکه راه توسعه روستا از مسیر اجرای قانون جوانی جمعیت می‌گذرد تصریح کرد: کار روستا و کسب درآمد از زمین‌ها و باغ‌ها نیازمند نیروی کار و جمعیت فعال است و برای رسیدن به این مهم باید زمینه افزایش جمعیت را از طریق رشد موالید یا مهاجرت معکوس فراهم کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: بنیاد مسکن در تلاش است با همکاری سایر ادارات و نهادهای ذی ربط زمینه اجرای قوانین بالا دستی را فرام کرده و افزایش رفاه روستاییان را میسر کند.

در جلسه امروز بازنگری طرح هادی روستاهای گلوجه، نصرت آباد، قره قوزی، گمانج سفلی و گمانج علیا تبریز و ایری سفلی جلفا مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

کد خبر 6160512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha