وزارت جهاد کشاورزی با برنامه ریزی درختکاری را در جامعه نهادینه کند

رئیس‌جمهور حفظ، احیا ، توسعه درخت کاری و صیانت از منابع طبیعی را یک وظیفه دینی و اخلاقی دانست و از وزارت جهاد کشاورزی خواست با برنامه ریزی در عرصه درختکاری، این کار ارزشمند در جامعه نهادینه شود. .

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمود احمدی نژاد صبح امروز شنبه در نخستین روز از هفته منابع طبیعی پس از غرس یک اصله نهال در گفتگو با خبرنگاران درباره اهمیت توجه به منابع طبیعی اظهار داشت : صیانت از طبیعت، توسعه فضای سبز و حفظ درخت و گیاه در ذات فرهنگ ملت ایران نهفته و در فرهنگ اسلامی اهمیت توجه به منابع طبیعی مورد تاکید مضاعف قرار گرفته است .

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی طرح های خوبی درزمینه صیانت ازمنابع طبیعی و جنگلداری به اجرا درآمده است، خاطر نشان کرد : درسالهای اخیر نیز این توجه شتاب مضاعفی پیدا کرده و متنوع شده است و در زمینه فرهنگ سازی، توسعه جنگلها، درختکاری و گرایش کاشت درخت های با ثمر افزایش پیدا کرده است .

احمدی نژاد افزود : امروز سازمان جنگلها و منابع طبیعی با نگاه عالمانه ، صیانت از منابع طبیعی را دنبال می کند .

وی درادامه از وزارت جهاد کشاورزی خواست با برنامه ریزی از توان و امکان اقشار مختلف جامعه از جمله دانشجویان و دانش آموزان در عرصه درختکاری استفاده کند و این کار ارزشمند در جامعه نهادینه شود.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد : در آینده نزدیک هدف کاشت سالانه حداقل 500 میلیون درخت برآورده شود.

--------------------------------------------------------------

*توضیح مهر: علیرغم تاکیدات رئیس جمهور محترم بر آزادی فعالیت همه رسانه ها در کشور خبرگزاری مهر از مدتها پیش و بدلایلی خارج از چارچوبهای قانونی توسط نهاد ریاست جمهوری از پوشش اخبار حوزه دولت و رئیس جمهور محترم محروم شده است. ولی این خبرگزاری به دلیل اهمیت اطلاع رسانی صادقانه و پوشش موثر خبرها و تلاشهای مدیریت اجرایی از یکسو و حقوق مردم و مخاطبین برای آگاهی از تحولات کشور از سوی دیگر، در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارد که اخبار حوزه های مذکور از منابع دولتی برداشت شده و لذا  این خبرگزاری پیشاپیش به جهت تاخیر ایجاد شده درعرصه اطلاع رسانی از تمامی مخاطبان خود پوزش می خواهد. اگر چه این رفتار غیر حرفه ای عده ای اندک از متولیان نهاد ریاست جمهوری خلاف صریح قانون و نیز تاکیدات ریاست محترم جمهوری است اما سبب نمی شود که مهر به خاطر این اقدام ناپسند، زحمتکشان صادق قوه مجریه را از اطلاع رسانی تلاشهایشان محروم کند.

کد خبر 1046115

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =