آشنایی با رئیس جدید مؤسسه حکمت و فلسفه ایران

عبدالحسین خسروپناه رئیس جدید مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران دارای سوابق پژوهشی، علمی و اجرایی و تدریس در دانشگاه و حوزه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالحسین خسروپناه متولد 1345 در شهرستان دزفول است. وی تا کنون بیش از 25 کتاب و یک‌صد مقاله تألیف کرده و صاحب نظریه "فلسفه فلسفه اسلامی" است.

او در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را در حوزه علمیه قم آغاز کرد و دوازده سال از محضر اساتیدى چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانى در حوزه علمیه قم بهره برد.

اصطلاح نامه فلسفه، کلام جدید، جامعه مدنى و حاکمیت مدنى، گفتمان مصلحت، انتظارات بشر از دین، جامعه علوى در نهج البلاغه، گستره شریعت، پلورالیسم دینى و سیاسى، قلمرو دین، اخلاق در قرآن، آسیب شناسی جامعه دینی، جریانهای فکری ایران معاصر، شریعه شهود، فلسفه‌های مضاف و فلسفه‌های مضاف از جمله آثار وی هستند.

مدیر گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، عضو شورای علمی گروه معرفت شناسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، عضو شورای علمی گروه کلام و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، عضو شورای علمی گروه منطق فهم دین پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون بررسی و تأمین نیازهای دینی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسئولیتهای اجرایی نیز سایر مسئولیتهای اجرایی خسروپناه هستند.

به گزارش مهر، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفی ایران به منظور پاسخگویی به نیازهای پژوهشی کشور در زمینه‌های فلسفه، حکمت و دانش‌های مرتبط تأسیس شده است.

این مؤسسه پیش از این در قالب دو پژوهشکده "حکمت و ادیان" و "تاریخ و فلسفی علم" فعالیت می‌کرد که بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی در خردادماه 1380 در ساختار جدید به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

کد خبر 1374058

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =