۲۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۲۷

یک نماینده مجلس مطرح کرد:

عدم اجرای احکام کمیته اخلاق و شکستن تابوی تخلف نتایج خوبی ندارد

عدم اجرای احکام کمیته اخلاق و شکستن تابوی تخلف نتایج خوبی ندارد

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش با تأکید براین‌که فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق این فدراسیون باید در یک راستا حرکت کنند٬ گفت: حکم صادر شده در کمیته اخلاق درخصوص بازیکنان باید رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر،  میرهادی قره‌سید رومیانی درباره استعفای رئیس و دبیر کمیته اخلاق به دلیل دخالت‌های مسئولان فدراسیون در تصمیمات این کمیته بیان داشت: اگرچه استعفا برای دفاع از حق کار صحیحی نیست ولی از طرفی باید درنظر داشت آنچه را که در اساسنامه یک مجموعه آورده می‌شود، باید رعایت کرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ابنکه  فدراسیون فوتبال از کمیته اخلاق و کمیته اخلاق هم از فدراسیون فوتبال ایراد بگیرد، صحیح نیست زیرا این دو در حقیقت جزو یک مجموعه هستند و شایسته نیست یک مجموعه ادعا کند بر حسب شرایط سیستم حرکت کند یا این که تکروی در سیاست فدراسیون وجود داشته باشد؛ بنابراین لازم است یک تعامل درچاچوب قانون بین کمیته اخلاق و فدراسیون صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرا نشدن حکم کمیته اخلاق و دخالت فدراسیون باعث عدم اعتبار این کمیته نزد بازیکنان خواهد شد٬ گفت: شکستن تابوی تخلف و انجام کارهای ضدارزش در هرجامعه‌ای به خصوص جامعه ایرانی بد است و نباید به نحوی برخورد شود که حرمت‌هایی که در حوزه فوتبال وجود دارد از بین رفته و در حقیقت شخصیت افراد زیر سوال برود؛ زیرا این برخوردهای سلیقه‌ای، جدیت و اراده افراد را از بین می‌برد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه تلاش‌ها برای این است که پرچم جمهوری اسلامی و فرهنگ و اخلاق ایران به اهتزاز درآید بنابراین جدیت و اراده نباید در اجرای قوانین از دست برود لذا باید در چارچوب قانون حرکت شود.

به گزارش خانه ملت٬ رئیس و دبیر کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به‌تازگی به دلیل دخالت‌های مسئولان فدراسیون به خصوص رئیس فدراسیون در اجرای قوانین صادرشده در این کمیته برای متخلفان از سمت خود استعفا کردند. دبیر کمیته اخلاق هم باز شدن پای قانون کاپیتالاسیون به فدراسیون فوتبال را دلیل اصلی این اتفاق عنوان کرد.

کد خبر 2911658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha