در گفتگو با مهر مطرح شد:

اگر پرسپولیس فینالیست می شد عدالت فوتبال زیر سوال می رفت

شناسهٔ خبر: 4117947 -
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر برتری کلی الهلال نسبت به این تیم گفت: اگر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان می رسید، عدالت فوتبالی زیر سوال می رفت.

بیژن ذوالفقار نسب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حذف پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا توسط الهلال عربستان گفت: به نظرم باید حقایق را گفت تا بتوانیم نتیجه قابل قبولی را در آینده باشگاههای ایرانی کسب کنیم. باید بپذیریم الهلال عربستان بهتر از پرسپولیس بود و آنها در این مرحله از بازی ها شایسته تر بودند. اینکه پرسپولیس بتواند به فینال برسد، عدالت فوتبالی رخ نمی داد. منظورم اصلا این نیست که آنها فوق العاده بودند. بلکه می خواهم بگویم آنها سرمایه گذاری کردند و بهره اش را هم بردند. اتفاقا پرسپولیس و غیرتش نشان داد که همه چیز پول نیست و خیلی خوب بالا آمده است.

وی در ادامه افزود: شما به ساختار باشگاهداری حرفه ای نگاهی بیندازید متوجه می شوید فاصله زیادی بین تیم های ایرانی و باشگاه های حوزه خلیج فارس، وجود دارد. آنها از لحاظ مالی و سخت افزاری، شرایط بسیار خوبی دارند. اما در فوتبال باشگاهی می بنییم که اقتصاد باشگاه هایمان بدتر می شود. اگر نتوانیم در آینده ای نزدیک، چاره ای برای تیم های بدهکار پیدا کنیم قطعا ضرر خواهیم کرد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره تاثیر محرومیت مهدی طارمی در حذف پرسپولیس تصریح کرد: نمی توان تاثیر غیبت طارمی را کتمان کرد. او بازیکن بسیار قابلی است که همیشه بوی گل می دهد. اما نباید یک تیم با نبودن یک بازیکن، افت فاحشی پیدا کند.

وی همچنین درباره اشتباهات فردی بازیکنان پرسپولیس اظهار داشت: در بازی برگشت درصد اشتباهات فردی بازیکنان پرسپولیس، بسیار کمتر از دیدار رفت شده بود. با این حال، اشتباه در برخی پاس های کوتاه بازیکنان پرسپولیس باعث شد تا الهلال صاحب موقعیت شود و خطراتی ا روی دروازه ایجاد کند.

ذوالفقارنسب درباره اینکه فشردگی بازی های لیگ، چه تاثیری در روند نتیجه گیری پرسپولیس داشته است تصریح کرد: به هر حال برنامه ریزی لیگ طوری است که آنها باید هر هفته، دو بازی انجام دهند. پس کادر فنی پرسپولیس باید بدن بازیکنانش را آماده نگه دارند. تیمی که در حال حاضر تبدیل به بهترین در ایران شده است باید قدرت و صلابتش را هم نشان دهد. اما دلیل نمی شود که در برنامه ریزی هایی که برای بازی های پرسپولیس صورت می گیرد جانب حق را رعایت نکنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =